Legija slavi (©AFP)

Vešović kao durasel zeka, Vejinović u 97. minutu, Nemanja Mihajlović opet na klupi (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 07.06.20. | 19:42

Legija gazi ka tituli, Arka se bori za opstanak...

Ima i taj plej-of, ali čini se da nema nikakve dileme da će Legija vratiti titulu u Varšavu. U 28. kolu Ekstraklase nova pobeda za tim Aleksandra Vukovića, koji je tako sačuvao devet bodova razlike nad braniocem titule šampiona Pjastom. Visla je u Krakovu mogla samo da zastraši Legiju prvim golom, a onda je Tomaš Pekhart stupio na scenu i Legija je okrenula na 3:1.

Iskusni češki napadač je postigao dva prva gola za goste iz Varšave, mada je nama možda i zanimljiviji onaj treći, strelac je bio Gruzin Valerijan Gvilija, ali je predstavu režirao nekadašnji bek Crvene zvezde Marko Vešović.

Crnogorski reprezentativac je prvo požrtvovanim uklizavanjem oteo rivalu loptu na 70 metara od protivničkog gola, potom kao onaj durasel zeka proleteo pored dvojice čuvara koji jedva da su mogli da ga drže u kadru, kamoli pod kontrolom, da bi zatim kao na tacni servirao loptu Gviliji kome je ostao lakši deo posla.

Svih 90 minuta za goste inače je odigrao i 19-godišnji levi bek Mihal Karbovnik, koji bi ovog leta trebalo da pređe u Mančester Siti za sumu od oko 10.000.000 do 12.000.000 evra s tim da će prvu sezonu, bar prema medijskim napisima, provesti na pozajmici u Lidsu.

Kada pak govorimo o prvenstvu Poljske i igračima dobro poznatim nama u Srbiji možemo komotno da se prebacimo i u borbu za opstanak. Arka je visila u sudaru sa Slaskom, ali je uprkos golu zaostatka slavila sa 2:1 pa sada bar ima čemu da se nada. Posebno interesantno je što je taj pobednički pogodak bio postigao Marko Vejinović, svojevremeno se momak rođen u Amsterdamu pominjao i kao potencijalni reprezentativac Srbije, u sedmom minutu sudijske nadoknade. Njegov udarac sa penala istina nije prošao, ali je bivši igrač Vitesea imao sreću da mu se lopta odbije opet na nogu i tu već nije bilo spasa gostima.

S druge strane, Nemanja Mihajlović, bivši krilni fudbaler Partizana, ceo meč je proveo na Arkinoj klupi, iako je u Ekstraklasu i došao baš kako bi zaboravio neuspešnu avanturu u Herevnenu i oživeo usnulu karijeru. Krenulo je dobro, postigao je i gol za pobedu protiv Rakova, ali sada je opet u ulozi rezerviste.

POLJSKA 1 – 28. KOLO

Korona Kjelce - Pjast Glivice 1:2 (1:0)