Vilsterman bez šanse na Silesu, Bolivar sve bliže vrhu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 26.07.22. | 03:04

Sjajne izmene i crveni karton presudili gostima...

Jedan jedini poraz pred svojim navijačima ima Bolivar u 2022. godini. Naneo mu ga je Vilsterman u aprilu mesecu i upravo je ta utakmica trebalo da bude vodič za četu Serhija Maljana pred novo gostovanje na Silesu. Ali najtrofejniji klub Bolivije očito je rešen da nakon Aperture zagospodari i Klausurom. Startni poraz od Bluminga više niko i ne pominje, Bolivar je slavio u derbiju s ubedljvih 3:0 i probio se na drugu poziciju.

Domaćin je u svakom smislu nadvisio goste. Imao daleko veći posed, dozvolio tek jedan udarac u okvir svog gola, dok je protivničkom pretio svako malo. Imajući sve to u vidu Vilsterman je dosta dugo ostao u igri, imao aktivan rezultat, međutim s isključenja paragvajskog veterana Himeneza u 69. minutu nestala je svaka nada da bi gosti mogli eventualno do izjednačenja i boda.

Prvi gol za Bolivar postigao je Fransisko da Kosta u 11. minutu meča. Mada je navaljivao i ređao šanse, kako rekosmo, domaćin je trijumf obezbedio tek u samom finišu. Drugi pogodak delo je Karlosa Melgara u 86, a treći 19-godišnjeg Havijera Uzede u 89. minutu.