Višća u 92. minutu sačuvao Bašakšehir od poraza

Vreme čitanja: 2min | ned. 27.12.20. | 19:31

Istanbulski tim i sa igračem više došao u situaciju da se bori i za bod

Uzbudljiv duel Bašakšehira i Kasimpaše sveo se na dva perioda igre u kojima su rivali pokazali posebnu inspiraciju, a zahvaljujući golu Edina Višće u drugom minutu sudijske nadoknade domaćin je izbegao poraz (2:2) iako je tokom celog drugog poluvremena imao igrača više.

Gosti su zapretili u 14. minutu preko Harisa Hajdinovića, ofanzivac je dočekao odbijenu loptu na oko deset metara od gola i stavio na ozbiljna iskušenja Babakana koji je demonstrirao odlične reflekse i sačuvao mrežu.

Bašakšehir je odgovorio u 27. minutu, Edin Višća je poslužio loptu na tacni Naseru Čadliju kojem nije bilo teško da zatrese praznu mrežu sa pet metara.

Radost domaćina trajala je samo do 36. minuta kad je Koč poveo kontru Kasimpaše u završnici nesebično proigrao Jusufa Erdogana koji je potom obavio lakši deo posla i doneo izjednačenje.

Radost zbog izjednačujućeg pogotka trajala je kratko jer su gosti već u 43. minutu ostali sa igračem manje zbog drugog žutog kartona za Karu.

Duboko u sudijskoj nadoknadi Danijel Aleksić je imao priliku da materijalizije brojčanu prednost Bašakšehira, ali je pogodio stativu te je rezultat na kraju prvog dela igre ostao nerešen.

Istanbulski tim je u nastavku pretio preko Taškirana, Višće i Krivelija, ali su gosti odoleli pred naletima i potom kaznili jalovu inicijativu protivnika. Strelac gola za preokret bio je Armin Hodžić koji je uspeo da nadmudri dvojicu čuvara, a potom i matira golmana.

Usledila je potpuna opsada gostujućeg gola koja je rezultirala pogotkom Višće u drugom minutu sudijske nadoknade. Ofanzivac Bašakšehira dočekao je odbojenu loptu posle udarca Gulbrandsena i pogodio za konačnih - 2:2.