Vitinja slavi pogodak (©AFP)

Vitinja se raspucao u pravom trenutku, Marselj je prvi pratilac PSŽ

Vreme čitanja: 2min | ned. 16.04.23. | 23:07

Olimpik iskoristio poraz Lansa da zasedne na drugo mesto

Olimpik iz Marselja ponovo je prvi pratilac Pari Sen Žermena u Ligi 1! Dugo je sa druge pozicije ostatak lige gledao Lans, a od večeras ponovo je to Marselj koji je iskoristio poraz najprijatnijeg iznenađenja u prvenstvu baš na Parku prinčeva kako bi do poslednjeg mesta koje vodi direktno u Ligu šampiona.

Nema ovde nikakvog iznenađenja, Marselj je nadigrao Trou u svakom segmentu i slavio rezultatom 3:1 (2:0) pošto je od prvog do poslednjeg sudijskog zvižduka apsolutno kontrolisao igru i rutinski obezbedio nova tri boda.

Zvuči čudno, ali Marselj drugi iako je ostvario prvi trijumf na svom terenu još od sredine januara! U međuvremenu Monako je uzeo bod, pa je Olimpik pretrpeo poraze od Nice i PSŽ, dok su Starzbur i Monpelje Velodrom takođe napuštali uz nerešene ishode.

Marselju nije trebalo mnogo vremena da počne da oblikuje važnu pobedu. Posle samo 85 sekundi prvenac u dresu novog kluba upisao je Vitinja koji je zimus stigao iz Brage. Portugalac je večeras bio sveprisutan na terenu, pa je odličnu partiju krunisao sa dva pogotka. Taj drugi stigao je posle nešto više od sata fudbala koji je u najvećem delu bio jednosmeran, jer su se igrale Viktorije pred golom nemoćne Troe.

Čekao je strpljivo Portugalac plaćen rekordnih 30.000.000 evra da zablista i učinio je to u jako bitnom trenutku sezone. Od početka je mladi napadač izgledao raspoloženo za fudbal, donosio je prave odluke i tako zaokružio dobru partiju.

Potpuni uživak za navijače Marselja dao je Džengiz Under golom u 40. minutu na prelepu asistenciju posle presinga Valentana Ronžijea.

Posle dominantnog prvog poluvremenu igrači Igora Tudora nisu previše zapinjali, mada ih to nije sprečilo da stignu i do trećeg pogotka, mada i da prime gol od Mamea Baldea u nadoknadi.

Troa je sada produžila seriju bez pobede u prvenstvu na 14 utakmica – tri remija i 11 poraza – što je najlošiji niz u klupskoj istoriji.

FRANCUSKA 1 – 31. KOLO

Tuluz - Lion 1:2 (1:1)