Vitorul se izvukao u poslednjem trenutku: Sad je konkurent za titulu

Vreme čitanja: 1min | pon. 09.12.19. | 21:36

Pao Voluntari – 2:1

Od očaja do sjaja prošao je Vitorul na gostovanju Voluntariju. Ipak, na kraju je bivši šampion Rumunije stigao do trijumfa, koji ga ostavlja u trci za novu šampionsku titulu – 2:1. Posle današnja tri boda Vitorul je treći na tabeli sa pet bodova manje od lidera Kluža.

Morali su dobro da se pomuče gosti kako bi došli do konačnog trijumfa. U prvom poluvremenu nije bilo golova, da bi sredinom nastavka domaćin iskreirao najlepšu akciju. Odlično je centrirao Luidani, a Struna je na drugoj stativi poklopio loptu i doveo Voluntari u vođstvo.

Bio je to okidač za goste da krenu jače. Verovatno bi Voluntari ostao praznih šaka da nije ekspresno odgovorio. Voluntari je samo četiri minuta imao prednost. Na asistenciju Boboa, Rivaldinjo je potiljkom udario loptu i pogodio mrežu fenjeraša rumunskog prventva.

Napadao je Votirul svim silama. I na kraju došao do tri boda pogotkom Munteanua.

RUMUNIJA 1 - 20. kolo

FCSB - Gaz Metan 2:0 (0:0)