Voša noći na vrhu tabele, Spartak lagano pao na Karađorđu

Vreme čitanja: 1min | pet. 04.10.19. | 19:59

Siguran trijumf ekipe Nenada Lalatovića - 2:0

Nije bilo nikakve neizvesnosti u vojvođanskom derbiju. Domaća Vojvodina lagano je savladala Spartak na svom Karađorđu, pa će večeras prenoćiti na liderskoj poziciji Linglong Superlige - 2:0 (2:0).

Lale su čitav posao razrešile u završnici prvog poluvremenu, zahvaljujući raspoloženom dvojcu BojićNikolić. Obojica su zabeležili po gol i asistenciju, zahvaljujući kojima je ekipa Nenada Lalatovića prekinula niz utakmica na svom terenu bez pobede, koji traje još od početka avgusta. U međuvremenu Lale nisu uspele da savladaju TSC (2:2), Crvenu zvezdu (1:2) i Voždovac (1:2).

Bojić je mrežu Ivana Dokića pogodio u 29. minutu, dok je Nikolić konačan rezultat meča postavio u 41. minutu.

Spartak je imao svoje šanse u drugom poluvremenu, ali je zatajila realizacija u redovima Subotičana, pa je sastav Vladimira Gaćinovića doživeo sedmi poraz u ovoj sezoni, koji ga je ostavio na osmom mestu na tabeli.

Vojvodina nakon reprezentativne pauze igra derbi meč sa Čukaričkim na Banovom brdu, dok će Spartak na svom terenu dočekati Inđiju.

SRBIJA 1 - 11. KOLO:

Vojvodina - Spartak 2:0 (2:0)