©Starsport
©Starsport

Voždovac ni posle deset godina nije slavio na Brdu: Prvenac Singa za remi Beograđana

Vreme čitanja: 3min | ned. 08.10.23. | 19:30

Zmajevi kaznili promašaje Čukaričkog, ali nisu uspeli da sačuvaju prednost, na kraju strepeli i za bod (1:1)

Deset godina unazad Banovo brdo predstavlja nepremostivu prepreku za Voždovac, a negetivnu tradiciju Zmajevi su nastavili i večeras, iako su uspeli da upišu treći remi u poslednjih 13 gostovanja Čukaričkom (1:1).

Uz jasnu zamisao da vrebaju grešku rivala gosti su iskoristili neopreznost Brđana u 35. minutu preko Borisava Burmaza, ali ih je na putu do prve pobede u gostima gradskom rivalu od 26. oktobra 2013. godine zaustavio Luter Sing prvencem vrednim boda (1:1).

Pokazao je Čukarički više želje i inicijative, međutim nije uspevao da brojne pretnje pretoči u vođstvo.

Prvu u nizu imao je najmlađi akter susreta Mihajlo Cvetković. Šesnaestogodišnji napadač, koji je nagrađen za odlične igre u prethodnom periodu mestom u startnoj postavi ispred Adetundžija najbliži drugom golu u seniorskom fudbalu bio je upravo u prvoj konkretnoj akciji Brđana kada je odlično primio loptu, a potom pogodio prečku.

Niz pretji Brđani su nastavili preko bočnih fudbalera te su u prvom planu mahom bili Luka Adžić i Đorđe Ivanović. Prvi od pomenute dvojice krila oprobao je udarac upravo na proigravanje drugog, ali je gađao u Andriju Katića koji je večeras bio na visini zadatka. Ruku na srce, golmna Voždovca imao je manje posla od očekivanog imajući u vidu da se većina pretnji rivala završavala pokušajima van okvira gola, poput Adžićevog u 27. minutu na proigravanje Viktora Rogana.

Nematerijalizovana inicijativa čukaričkog kažnjena je u 35. minutu kada se Mihajlo Nešković probio po levom boku i poslao loptu u sredinu gde je dočekao Borisav Burmaz i matirao Belića.

Gol prednosti predstavljao je povod Zmajevima da još organizovanije uđu u blok i zatvore sve prilaze Katiću, međutim udarac Lutera Singa u 52. minutu pokvario je planove gostiju pošto je lopta na putu do mreže zakačila jednog od igrača gostiju i prevarila golmana Voždovca.

Na krilima prvenca južnoafričkog fudbalera angažovanog ovog leta Brđani su nastavili inicijativu, međutim bez željenog preokreta, a ponovo su mogli da plate ceh lošoj realizaciji u završnici utakmice, kada se Flemings spetljao pred golom protivnika.

Konačno, poslednju priliku da dođu do tri boda Brđani su imali u trećem minutu sudijske nadoknade kada je Docić izveo slobodan udarac, a Vranješ loptu prosledio loptu u mrežu, međutim pogodak je poništen zbog ofsajda u kojem se našao štoper Brđana.

Sa po bodom iz malog gradskog derbija, rivali su ostali na deobi četvrte pozicije, uz propuštenu priliku da se pobedom približe TSC-u koji je istovremeno pretrpeo poraz od Spartaka (0:2).