Žeremi Frimpong (twitter@LFC)
Žeremi Frimpong (twitter@LFC)

Zagrevanje za Virca: Frimpong je najskuplji bek u istoriji Liverpula

Vreme čitanja: 2min | pet. 30.05.25. | 18:17

Šampion Engleske potvrdio transfer vredan 35.000.000 evra

Otišao je Trenet Aleksander Arnold sa Enfilda za sitan novac, razjario pola grada, ali baš u istom danu kada je Real Madrid ozvaničio dolazak reprezentativca Engleske, Liverpul se pohvalio zamenom. Na zvaničnim profilima na društvenim mreža šampiona Engleske osvanule su fotografije Žeremija Frimponga u crvenom dresu, a Redsi su dobili najskupljeg beka u klupskoj istoriji.

Bajer Leverkuzen je prihodovao 35.000.000 evra, a utisak je da je engleski velikan odlično prošao imajući u vidu da Transfermarkt procenjuje Holanđanina na 50.000.000, te da je bio vezan za Farmaceute ugovorom oročenim do leta 2028. godine. Ali kako stvari stoje, ovo je samo zagrevanje za najveću letnju bombu, rekordni transfer Premijer lige i dolazak Florijana Virca koji je sa Frimpongom delio svlačionicu na Baj areni, a terorisao bundesligaške odbrane po desnoj strani terena. Danas ste na našem portalu mogli da čitate o faraonskoj ponudi koju je Liverpul stavio pred vicešampiona Nemačke.

Izabrane vesti

Što se Frimponga tiče, dolazak na Enfild predstavljao je jednu od najlakših životnih odluka. "Bilo je prilično lako. Liverpul je pokazao interesovanje, a ja nisam morao da razmišljam. Samo sam poručio menadžerima - momci, radite šta hoćete, samo završite taj transfer."

Liverpul je u minuloj sezoni pretendovao na duplu, pa i na triplu krunu, ali je doživeo razočaravajuću eliminaciju u osmini finala Lige šampiona, te poraz u finalu Liga kupa od Njukasla. Ali potezi koje vuče uoči početka letnjeg prelaznog roka pokazuju da je rešen da u takmičarsku 2025/26 uđe gladan svih trofeja. Trent je otišao, ali sa dolaskom Frimponga, Liverpulova desna strana ostaće na visokim napadačkim frekvencijama. Holanđanin je fudbaler sposoban da se ponavlja, traži dubilu, napada protivničku odbranu jedan na jedan, pa čak i jedan na dva. Brži je od Aleksander Arnolda, ali neće uspeti da nadomesti njegove centaršuteve iz prekida.

Redsi nikada u istoriji nisu izdvojili ovoliko novca za kupovinu bočnih defanzivaca (mada je po stilu igre Frinpong više ofanzivno orijentisan). Najskuplji desni bek Liverpula do danas je bio Glen Džonson 2009. godine plaćen 20.500.000 evra Portsmutu, dok je rekorder među levim bekovima Alberto Moreno za kojeg je sredinom prošle decenije Sevilji isplaćeno 18.000.000 evra.

Podsetimo, Frimpong je u minuloj sezoni isporučio pet golova i šest asistencija na 33 nastupa u Bundesligi, dok je u pretprošloj, šampionskoj, bio još učinkovitiji. Na 31 utakmici devet puta je zatresao mrežu i isto toliko puta nameštao golove saigračima.


tagovi

LiverpulBajer LeverkuzenŽeremi FrimpongLetnji prelazni rok 2025

Obaveštavaj me

Liverpul

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara