Zmajevi su specijalisti za Radnički: Pantović pogodio sa kreča

Vreme čitanja: 3min | sub. 04.02.23. | 15:06

Poraz Kragujevčana na prolećnoj premijeri - 0:1

Ne leže voždovački Zmajevi fudbalerima kragujevačkog Radničkog 1923 ove sezone. Jesenas je ekipa trenera Nikole Puače slavila na Krovu sa minimalnih 1:0, a identičnim rezultatom je danas savladala Kragujevčane na „Čika Dači“ u utakmici 20. kola Mozzart Bet Superlige – 1:0 (1:0). Trenutak odluke dogodio se u 31. minutu, kada je najbolji strelac Voždovca Miloš Pantović sigurno realizovao kazneni udarac sa jedanaest metara, donevši tako Zmajevima prve prolećne bodove.

Hladno i vetrovito vreme uticalo je na to da prolećnu premijeru Crvenih isprati tek negde oko 400 gledalaca, što je prilično skromna poseta u odnosu na većinu jesenjih fudbalskih predstava na stadionu „Čika Dača“. Nažalost, i oni simpatizeri Radničkog 1923 koji su uprkos nepovoljnim vremenskim uslovima odlučili da podrže svoj voljeni klub u prvoj prolećnoj bitki, razočarani su napustili kragujevački hram fudbala.

Kragujevčani su od prvog minuta izašli dosta visoko, potiskujući fudbalere Voždovca na njihovu polovinu terena, ali su uprkos terenskoj dominaciji teško dolazili u situaciju da ozbiljnije ugroze gol popularnih Zmajeva. Jedine dve prilike koje su izabranici trenera Dejana Joksimovića stvorili u prvih dvadesetak minuta igre došle su nakon prekida i greške protivničke odbrane. Najpre je nojvalija Vasilije Đurić propustio da kazni kiks mladog golmana Voždovca Andrije Katića, da bi potom Damjan Krajišnik zapretio lukavim pokušajem iz slobodnog udarca, ali je lopta pogodila samo spoljni deo mreže. Imali su Crveni još jednu jako lepu akciju u 26. minutu, ali su prekombinovali na kraju.

A onda šok za domaće na isteku prvih pola sata igre. Posle obostranog povlačenja „devetke“ Voždovca Dušana Teodorovića i desnog beka Radničkog 1923 Nikole Vlajkovića u kaznenom prostoru kragujevačkog tima, glavni sudija meča Danilo Nikolić odlučio je da pokaže na „belu tačku“. Siguran egzekutor najstrože kazne bio je najbolji strelac Zmajeva ove sezone Miloš Pantović, koji je ovim pogotkom dogurao do cifre od sedam postignutih golova. Primljeni gol sasekao je krila Kragujevčanima i umrtvio igru, tako da odlaska na pauzu nismo zabeležili neko veće uzbuđenje pred oba gola.

Ništa se epohalno nije promenilo u nastavku susreta. Kragujevčani i dalje imali kontrolu nad posedom, dok su fudbaleri Voždovca nastojali da odbrane minimalnu prednost iz prvog dela susreta. Veliki peh zadesio je Šumadince sredinom drugog poluvremena, kada su ostali bez svog možda i najraspoloženijeg igrača na današnjoj utakmici Damjana Krajišnika, koji je morao da napusti teren zbog povrede.

Žaliće Kragujevčani dugo za 70. minutom, kada su u razmaku od samo pet sekundi dva puta pogađali okvir gola, mada je jedan od Nikolićevih pomoćnika naknadno podigao zastavicu signalizirajući ofsajd poziciju.

Imali su Šumadinci u samom finišu još dve lepe prolike da izbegnu poraz na prolećnoj premijeri. Novajlija Luka Milunović, koji je sredinom drugog poluvremena zamenio Nigerijca Činedua, pokušao je da iznenadi Katića snažnim udarcem u 85. minutu, ali je čuvar mreže Voždovca bio na visini zadatka.Odlično je Katić reagovao i par minuta kasnije nakon pokušaja glavom Brazilca Evandra, čime je sprečio poslednju priliku za promenu rezultata.

RADNIČKI 1923 – VOŽDOVAC 0:1 (0:1)