Filip Damjanović iz Voždovca (© Star sport)

Zmajevi vodili sat vremena, autogol spasao Radnik

Vreme čitanja: 3min | ned. 10.12.23. | 14:48

Oba gola posle kornera, pravedan remi u Surdulici (1:1)

Kad jedan trener utakmicu najavi kao najvažniju u sezoni i nametne joj imperativ pobede „sve i da je Real na suprotnoj strani“, a drugi kao „najteže gostovanje u prvenstvu“, onda se javnost malo više zainteresuje nego što bi inače za okršaj Radnika i Voždovca.

Na kraju, niti su Surduličani prekinuli post koji traje 125 dana, koliko ne znaju za pobedu, niti su Zmajevi uspeli da dođu do prvog brejka u prvenstvu još od 19. avgusta. Vodili su više od sat vremena, pa postigli autogol koji je Radnik spasao poraza, ali mu ostavio „fenjer“ u rukama. Na kraju, nakon što su oba gola pala posle kornera, možda i najpravednijih 1:1 u meču 18. kola Mozzart Bet Superlige.

U 14. minutu, Borisav Burmaz sjajno je izveo korner sa leve strane, na loptu su skočili Flemings i Zečević, čini se da su je obojica i zakačili, ali je gol pripisan internacionalcu sa Jamajke. Domaćin je u prvom poluvremenu imao formalno samo jedan šut u okvir gola, i to štopera Vranjanina sa preko 35 metara, pravo u ruke golmanu Katiću, ali jeste imao veliku priliku preko Tomaševića, koji je očajno završio akciju u kojoj mu je dubinsku loptu poslao Hajdarević, a čak je, upravo preko Hajdarevića, i zatresao mrežu rivala, ali je svemu prethodila ofsajd pozicija Anđelkovića.

Gotovo identična situacija kao kod Tomaševićeve šanse viđena je na drugoj strani u 25. minutu, lopta iz poslendje linije koja je preletela odbranu Surduličana, istrčali golman Ranđelović, Burmaz je uputio udarac ka praznoj mreži, ali je lopta pogodila stativu. Na kraju prvog poluvremena, statistički parametri bil su gotovo u potpuno egalu, ali je prednost bila na strani beogradskog tima.

Baš ovako kako smo opisali priliku Burmaza, Voždovac je u ranoj fazi drugog poluvremena još dva puta zapretio. Očajno je Radnik branio dubinske lopte kojima su fudbaleri gostiju prebacivali protivničku odbranu i gađali svoje navalne igrače. Vaštšuk je imao čist zicer, ali je Ranđelović odbrabio, dok je Burmaz u novoj prilici bio vrlo neprecizan. Morao je Milan Milanović da reaguje, izveo je Vranjanina iz igre, uveo Mitoševića i Bogdanovića, bacio sve karte na napad.

U 61. minutu ponovo je Tomašević imao šansu, ali je Katić sjajno intervenisao. Bilo je prilika i na drugoj strani, Ranđelović je otkolnio opasnost kod pokušaja Flemingsa, rezervista Antonijević bio blizu gola u 80. minutu, a minut kasnije Radnik je stigao do izjednačenja. Posle kornera sa leve strane sjajno je skočio Filip Jović, lopta je pogodila prečku, odbila se od Vukašina Đurđevića i prešla gol-liniju taman toliko da se rezultat poravna.

Poslednje uzbuđenje viđeno je u nadoknadi vremena, prečka je zaustavila loptu nakon pokušaja Damjanovića glavom i sprečila da Radnik peti put ove sezone izgubi kod kuće minimalnom razlikom.