(©AFP)

Zob Ahan tuče iz srpskog topa

Vreme čitanja: 1min | pet. 10.07.20. | 20:32

Ivan Marković dvostruki strelac u ubedljivoj pobedi nad Šahinom, Persepolis se namučio

Danas su odigrana dva meča u okviru 24. kola iranskog fudbalskog prvenstva i na oba susreta je došla dvojka. Očekivano.

Naročito na prvom susretu u kome je vodeći Persepolis gostovao Mašine Saziju. Trebala je to biti lagana šetnja kroz Tabriz, ali se Crvena armija propisno namučila ne bi li vratila u Teheran ceo plen. Jedini pogodak na meču pao je tek u 85. minutu kada je Mehdi Torabi bio precizan sa bele tačke. Jedan od najpopularnijih klubova u Aziji na dobrom je putu da odbrani titulu.

Daleko lakši posao danas je imao Zob Ahan u Bušeru protiv Šahina pošto je već nakon 59. minuta igre bilo 5:0, a dva gola delo su nekadašnjeg igrača mlađih kategorija Crvene zvezde i Partizana, a sada 26-godišnjeg fudbalskog globtrotera koji je između ostalog nastupao za sofijski CSKA, Voždovac, Zemun, surdulički Radnik... Domaći tim je "spasao čast" u 69. minutu iz penala koji je izveo Hasan Nađafi.

Iran 1 - 24. kolo

Mašine Sazi - Persepolis 0:1