Nemanja Bilbija, napadač Zrinjskog

Zrinjski odoleo Šerifu: Moldavci zapretili tek u finišu, Bilbija imao najbolju šansu

Vreme čitanja: 2min | sre. 06.07.22. | 22:03

Šampion Bosne i Hercegovine i dalje u igri za drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona

Među prijatnim iznenađenjima evropskog fudbala prošle sezone bio je moldavski Šerif. U kvalifikacijama za Ligu šampiona izbacio je Crvenu zvezdu i zagrebački Dinamo, u grupnoj fazi savladao Real 2:1 u Madridu, a onda kao treći u grupi nastavio takmičenje u Ligi Evrope, gde ga je tek na penale zaustavila Braga.

Dobri rezultati doneli su i očekivanu rasprodaju tima, pa Šerif u novi ciklus kvalifikacija ulazi dosta oslabljen. Videlo se to već u prvom meču, pošto se iz Mostara vraća samo s 0:0 protiv Zrinjskog. Štaviše, prvak Bosne i Hercegovine bio je bliži pobedi.

Prvu, ispostaviće se i najbolju priliku u meču imao je iskusni Nemanja Bilbija u uvodnim minutima, kada mu je Josip Ćorluka odigrao povratno dodavanje, ali nekadašnji napadač Vojvodine nije bio precizan. Zapretio je Bilbija i iz slobodnjaka početkom drugog meča, potom je pokušao i Ivan Jukić, ali se rezultat nije menjao.

Favorizovani gosti prvu akciju vrednu pomena izveli su tek u 82. minutu, kada je Sedrik Badalo snažno šutirao sa distance - pored gola. Duboko u nadoknadi Šerif je ponovo zapretio, ali je golman Zrinjskog Josip Čondrić bio koncentiran i pravovremeno intervenisao. Ostalo je 0:0 u meču bez šuta u okvir gola!

U revanšu 12. jula veće šanse za prolaz i dalje se daju fudbalerima Šerifa, ali pokazali su igrači Zrinjskog da imaju čemu da se nadaju uoči puta u Moldaviju.