©AFP
©AFP

Alarmantno stanje u Dalasu: Novi u nizu poraza Maveriksa, uzalud i Dončićevih 34 poena

Vreme čitanja: 2min | sub. 25.03.23. | 04:46

Šarlot udaljio rivala od plej-ofa (117:109)

Košarkaši Dalasa pretrpeli su treći uzastopni poraz, a šesti u prethodnih osam izazova, te je karta za plej-of nastavila da im klizi iz ruku. Bolji od Maveriksa večeras su bili košarkaši Šarlota (117:109) koji su rano stečenu prednost uspeli da održe do kraja utakmice i tako upale alarm u redovima rivala.

Poraz od Golden Stejta pre dva dana u Amerikan Erlajns centru očigledno je ostavio traga na igrače Dalasa koji su pred svojom publikom pretrpeli packu i od ekipe bez takmičarskih ambicija. Loša odbrana u prvoj četvrtini skupo je koštala Dalas s obzirom na to da su gosti sa 37 poena u uvodnih 12 minuta uspeli da se odvoje na dvocifrenu prednost koja se u nastavku susreta ispostavila kao nenadoknadiva.

Iako su Hornetsi dva puta uspevali da dodatno uvećaju zalihu i odvoje se na plus 19 u drugoj, odnosno plus 20 u trećoj četvrtini, Dalas se dva puta vraćao u duel. Na krilima inspirisanog Luke Dončića domaćin je čak i tokom poslednje deonice prišao na samo pola koša zaostatka, međutim nije imao snage za preokret i dragocenu pobedu.

I u drugoj utakmici posle pauze usled povrede Slovenac je poneo epitet najefikasnijeg aktera, međutim 34 poena, uz 10 skokova i osam asistencija bilo je nedovoljno da Dalas izbegne poraz. Glavnu podršku Dončiću predstavljao je Kajri Irving sa 18 poena, međutim Maverikse je boljeg rezultata koštao loš učinak za tri poena najraspoloženijeg dvojca imajući u vidu da su Slovenac i Amerikanac zajedno šutnuli čak 17 puta van linije 6,75 uz samo tri pogotka.

Sa druge strane, Pi Džej Vošingron je sa 28 poena predvodio goste, dok ga je u stopu pratio Gordon Hejvard sa tri manje.

Porazom, 38. u sezoni, Dalas je ostao na 11. poziciji na zapadu i u situaciji da strepi za budućnost osam utakmica pre kraja, a već sutra će imati priliku da se revanšira Šarlotu, ali u gostima.