Rozir, Smit i Vašington (AFP)

Atlanta bez Bogdana prokockala plus 19, vratila pobedu u ruke, pa poklekla u zadnjim sekundama (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 22.01.23. | 04:27

Šarlot demonstiraro ogromnu želju i upornost, Teri Rozir nokautirao Hokse sa sedam trojki u drugom poluvremenu i uz nekoliko važnih slobodnih bacanja

Spektakularnu utakmicu, ili preciznije spektakularno drugo poluvreme priredili su košarkaši Šarlota i Atlante. Prednost Hoksa od 19 poena na polovini duela nagovestila je da su izabranici Nejta Mekmilana pred šestom uzastopnom pobedom, ali su neverovatnom željom i upornošću u poslednje dve deonice Hornetsi ipak dali poslednju reč. Isopili su ogroman zaostatak, ponovo se suočavali sa porazom pet sekundi pre kraja, da bi u apsolutnog heroja izrastao sjajni Teri Rozir - 118:122.

Osim što je sa 34 poena zavredio epitet najboljeg poentera utakmice, Rozir je u drugom poluvremenu u koš Atlante isporučio sedam trojki, da bi sekund i kusur pre kraja, upravo šutem za tri poena iznudio tri slobodna bacanja i od 118:117 za Atalantu, doveo svoj tim do 120:118. A samo nekoliko sekundi ranije Klint Kapela je uhvatio, u tom momentu je delovalo odlučujući ofanzivni skok pre nego što je provukao loptu kroz obruč i nagovestio drugačiji ishod od onoga koji se na kraju dogodio.

Ostalo je Hoksima nakon Rozirova tri pogođena penala, 1,1 sekunda za pokušaj povratka na pobednički kolosek, ali su neverovatnim kretanjem u defanzivi košarkaši Šarlota prekinuli sve linije dodavanja. Tre Jang je prvobitno morao da pogodi loptom Mejsona Plamlija da bi izbegao sankciju "pet sekundi", na semaforu je ostalo 0,8 desetinki, ali Jang ponovo nije uspeo da izvede loptu iz auta, pa je ona pripala Hornetsima koji su uz nova dva realizovana bacnja Rozira zaključili pobedu, drugu vezanu u Atlantinoj kući.

Osim Rozira, u ključnim momentima trojke je pogađao Pi-Džej Vašington - prvo za izjednačenje 114:114, a zatim i za vođstvo od 117:114. Šarlot je gledajući procente šuta za tri poena (32,8%), najlošija franšiza od svih 30 u NBA ligi, ali večeras su ih upravo trojke vratile u igru iz ogromnog minusa i omogućile im da posle Hjustona sruše i Atlantu. Doduše, sa samo 13 pobeda iz 47 utakmica, Šarlot je daleko 14. tim istočne konferencije i miljama je daleko od plej-ofa.

U redovima Atlante nije bilo Bogdana Bogdanovića. Srpski košarkaš je meč pratio sa klupe zbog lakše povrede kolena, ali ni Šarlot nije bio kompletan. Nedostajali su Lamelo Bol i Keli Ubre.

Tre Jang tokom većeg dela utakmice jeste odlično razigravao ekipu. Uz 25 poena upisao je i 12 asistencija, ali većinu u prvom poluvremenu kada se Atlanta poigravala sa protivnikom. Na kraju je Jang jedan od tragičara jer osim što nije uspeo da ubaci loptu u igru sekund pre kraja, nije pronalazio ni adekvatna napadačka rešenja u završnim minutima utakmice. Ispalio je i jednu er-bol trojku, promašio polaganje na tablu, nakon kojeg je u već pomenutoj situaciji, srećom uhvatio loptu i pogodio Klint Kapela.

Dežonte Mari i Deandre Hanter su kombinovali 35 poena za Atlantu u prvom poluvremenu, ali je ovaj duo u naredna 24 minuta igre dodao tek 16 koševa. Ej-Džej Grifin je iskoristio povredu Bogdanovića da dobije nešto veću minutažu. Iskoristio je priliku, upisao 13 poena, uveo ga je Mekmilan za poslednji šut, ali lopta nije stigla ni do njega, niti do bilo kog drugog košarkaša Atlante.