Darijus Tompson (©Starsport)
Darijus Tompson (©Starsport)

Baskonija ipak hoće da vrati Tompsona, Boldvin na izlaznim vratima

Vreme čitanja: 1min | sre. 16.07.25. | 09:46

Baskijci spremni da izjednače Valensijinu ponudu za doskorašnjeg igrača Anadolu Efesa

Iako je isprva delovalo da Baskonija nema para da izjednači Valensijinu ponudu za Darijusa Tompsona, čini se da ipak ima i želi da u svoje redove vrati doskorašnjeg igrača Anadolu Efesa. Nije tajna da mu Slepi miševi nude pozamašan ugovor u vrednosti od 1.300.000 evra kako je pre nekog vremena pisao "Encestando", međutim usled odluke da otpuste Kamara Boldvina, baskijski klub je u potrazi za novim bekom te je zato naizgled odjednom ipak zainteresovan za Amerikanca.

Treba napomenuti da je iskusni bek postao slobodan igrač, a s obzirom da je igrao za Baskoniju pre dve godine, Baskijci imaju priliku da uskoče i izjednače postojeću ponudu. Španski tim će, kako izgleda, izvršiti kompletnu rekonstrukciju i uprkos činjenici da Boldvin ima ugovor do 2026. godine, očekuje se da će i on napustiti klub.

Izabrane vesti

Mada je već dovela Rafu Viljara, Baskonija traži boljeg igrača koji će pratiti mladog asa i kvalitativno ojačati spoljnu liniju tima. Deluje da je odluka pala na provereno ime koje je sezonu karijere odigralo baš u Vitoriji gde je igramo bio uvršten u najbolju petorku Evrolige.

Baskonija je zasada dovela još samo Klemona Friša, dok će novi trener ekipe umesto Pabla Lasa postati Pablo Galbijati. Takođe, pominje se da bi i nekadašnji igrač Partizan Mozzart Beta Rodions Kuruc trebalo da pojača ekipu.


tagovi

KK ValensijaBaskonijaEvroligaDarijus TompsonKamaru Boldvin

Obaveštavaj me

Evroliga

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara