Džejson Grejndžer (Shutterstock)

Baskonija ne staje s pobedama, a Monako s porazima

Vreme čitanja: 2min | pet. 22.10.21. | 22:32

Baskijci sigurno do trijumfa u međuosobnom duelu

Baskonija i Monako, koje s klupe predvodode dva crnogorska stručnjaka, Duško Ivanović i Zvezdan Mitrović, imali su različite želje u međuosobnom meču u Vitoriji. Domaćini da nastave pobednički niz, posle trijumfa nad Panatinaikosom (81:79) i u Berlinu nad Albom (80:76), a gosti da prekinu niz poraza, pošto su im se iz ruku izmigoljili Real (94:86) i Barselona u produžetku u Kneževini (88:81).

Na kraju, ispunisla se želja Ivanovićevog tima - 78:66.

Praktično su sve vreme Baskijci diktirali ritam i rezultat. Početkom treće deonice su prvi put stigli do dvocifrene prednosti koja je uskoro narasla na maksimlanih 60:42.

Pokušao je Monako da uzvrati. Danilo Anđuđić je sa tri uspešna slobodna bacanja primakao Kneževe na 60:66 nešto više od četiri minuta pre kraja. Ali, Lendri Noko je ekspresno uzvratio pod faulom, zatim Rokas Giedratis dvojkom, pa prošlogodišnji centar Zvezde još jednim uspešnim penalom za beg Baskonije u sigurnu zonu (72:60) i kasnije u trijumf.

U redovima Baskonije petorica igrača su bili dvocifreni. Fontekjo (20 poena), Noko (14 poena, 7 skokova), Grejndžer (12 poena, 6 asistencija), Enoh (12 poena) i Giedratis (10 poena). Vanja Marinkobvić je za nepuna četiri i po minuta upisao jedan skok.

Na drugoj strani Džejms je stao na 18, Anđušić na 15, Butsel na 11 (10 skokova), a Motiejunas na 10 poena.