Bogdan po starom... Individualan učinak dobar, ali Atlanta gubi

Vreme čitanja: 2min | pet. 22.03.24. | 06:02

Uprkos korektnoj partiji sprkog beka, Hoksi su ponovo poraženi

Jedna od najčešćih situacija u tekućoj sezoni NBA lige jeste ona u kojoj Bogdan Bogdanović ostvari zapažen košgeterski učinak, ali Atlanta ipak izgubi. Stvari se ne menjaju već mesecima, konstantno su takve i čini se da se neće ni menjati.

Hoksi su rutinski poraženi na gostovanju Finiksu 128:115, a bivši košarkaš Partizana i Fenerbahčea dao je 16 poena, uz tri asistencije i dva skoka. Gotovo identičan učinak zabeležio je 31-godišnji šuter i pre tri večeri protiv Los Anđeles Lejkersa. Atlanta je tu gde je, a to je deseta pozicija u Istočnoj konferenciji, prva iznad crte za plasman u plej-in. Sokolovi imaju četiri pobede manje od devetog tima na tabeli, a isto toliko više od 11.

Pogodio je Bogdan četiri trojke iz sedam pokušaja i tako pokušao da bude svojevrstan odgovor na ubojitost Devina Bukera, Erika Gordona i Kevina Durenta na drugoj strani. Tri četvrtine je Atlanta držala egal ili blagi zaostatak za favorizovanim protivnikom, a domaćin je ubrzao u završnih 12 minuta. Devin Buker bio je najefikasniji igrač na utakmici sa 30 poena, uz impresivnih 6/8 u šutu za tri poena. Najiskusniji igrači tima Erik Gordon i Kevin Durent pružili su odlične partije (21 i 19 poena).

Bogdanović je bio treći strelac svog tima, a više koševa dali su Dežonte Marej (29) i Deandre Hanter (22).

Bio je ovo peti poraz Atlante od poslednjih šest utakmica, a sledeći duel izabranike Kvina Snajdera očekuje u noći između subote i nedelje protiv Šarlota.