Bogdan Bogdanović (AFP)

Bogdan se zapalio, trener ga gasio, Oklahoma umalo da se vrati iz mrtvih

Vreme čitanja: 4min | čet. 04.01.24. | 04:01

Halibarton rasturio Milvoki, Vašington ostao na minus 39 u Klivlendu

Imao je Bogdan Bogdanović nedavno protiv Majamija poluvreme iz snova. Dao je 21 poen, šutirao trojke 6/8 a onda je u drugom delu stao, sve promašio i Atalanta je izgubila meč.

Sinoć je u sličnom stilu krenuo protiv Oklahome, trener ga je hladio dugim pauzama, ušao je na kraju u seriju promašaja ali je Atlanta na kraju savladala jednu od trenutno najboljih ekipa u ligi. Houksi su zatrpali koš Tandera i slavili 141:138.

Iako Bogdanović nije ulazio u igru sve do polovine prve četvrtine, Atlanta je dobro otvorila meč i vodila od starta. Ušao je na 15:8 i sasuo rafal u koš Tandera, inače jedne od najboljih šuterskih ekipa u ligi. Ubacio je 11 poena do kraja četvrtine i doneo Houksima veliku prednost na kraju prvog kvartala (39:25).

U istom stilu je nastavio i drugu četvrtinu, pogađao je a prednost je rasla. Imao je 18 poena uz 4/5 za tri poena za nepunih 14 minuta na praketu kada ga je trener zamenio sredinom druge četvrtine pri visokom vođstvu 63:42. Atlanta je do poluvremena ubacila neverovatnih 76 poena jednoj do najboljih ekipa u ligi koja je bila u seriji od pet pobeda…

Dugo je čekao Bogdanovića na šansu u drugom poluvremenu i dobio je sredinim trećeg kvartala kada su gosti već spustili na 11 poena razlike. Nije Srbin forsirao šut, pogodio je po jednu dvojku i trojku i promašio uz zvuk sirene na kraju četvrtine. Promašio je svih pet šuteva na početku poslednje četvrtine, trener ga je zamenio, a Oklahoma je uspela da se vrati u meč na krilima nezaustavljivog Gildžis Aleksandera i priđe na samo tri poena zaostatka u poslednjem minutu. Tada je Bogdanović opet dobio šansu sa klupe, šutirao trojku na šest sekundi pre kraja i promašio. Imala je Oklahoma tri sekunda za trojku za produžetak ali je Ajzea Džo promašio.

Bogdanović je meč završio sa 24 poena uz šut za tri poena 5/11. Najefikasniji u pobedničkom timu je bio Džejlen Džonson sa 28 poena, a Tre Jang je ubacio poen više od Bogdana. Posle slabijeg prvog poluvremena, na drugoj strani je proradio Šaj Gildžis Aleksander i meč završio sa 33 poena. Vasa Micić nije ulazio u igru za goste.

Janis Adetokunbo je bio na ivici tripl-dabla ali njegov Milvoki ni blizu pobede u Indijani. Pejsersi su očitali lekciju najvećem favoritu Istoka (142:130) i opet dokazali da su jedna od ekipa koje vredi gledati ove sezone. Bila im je ovo peta uzastopna pobeda i na polovini sezone deluju kao legitiman kandidat za plej-of. Najviše zahvaljujući dirigentu Tajrisu Halibartonu. Sjajni plejmejker je i večeras vodio Indijanu ka pobedi.

Milvoki je bio ravnopravan do početka treće četvrtine (72:72) a onda je Halibarton preuzeo utakmicu u svoje ruke. Probijao je, asistirao, pogađao trojke i razneo odbranu Baksa. Odveo je Pejserse na prvu dvocifrenu prednost u meču koju do kraja nisu ispustili i kontrolisali su meč. Halibarton je meč završio sa 31 poenom, 12 asistencija i bez izgubljene lopte. Veliku pomoć je imao od Maturina koji je dodao 16, odnosno Tarnera, Brauna i Topina sa po 15 poena. Milvokiju nije pomoglo Adetokunbovih 26 poena uz 11 skokova i devet asistencija. Lilard je dodao 23 ali je trojke šutirao 2/8.

Da nema nesrećnih Detroit Pistonsa na Istoku, mnogo više bi se govorilo o tome koliko su Vašington Vizardsi loši. Ovako, imaju koju pobedu više od Pistonsa i donekle su zamaskirali lošu sezonu. Ali ni početak nove godine ne obećava bolje dane za klub iz prestonice.

U prvom meču u 2024. godine, Vizardsi su deklasirani u Klivlendu. Domaći Kavalirsi su slavili sa ogromnih 140:101. A mogli su i ubedljivije… Imali su i 44 razlike sredinom poslednjeg kvartala. Samo u prvoj četvrtini su Vizardsi bili konkurentni, a posle toga je usledio potop. Maks Strus se razigrao i poveo domaće ka dvocifrenoj prednosti na poluvremenu 76:55. U nastavku su mu se priključili Mičel, Levert, Alen i ostali i prednost je samo rasla. Strus je na kraju bio najefikasniji sa 24 poena.