Bogdanović (©AFP)

Bogdan vodio Atlantu do pobede i nastavio neverovatni trojkaški niz (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 07.03.24. | 04:13

Srpski as pogodio za tri poena na 71 uzastopnoj utakmici za Houkse

Sve je bliži Bogdan Bogdanović prvoj hiljadi od dolaska u NBA ligu. Imao je srpski as i ranije sezone u kojima je dolazio nadomak četvorocifrenog ukupnoj broja poena, a najbliži je bio u 2018/19, kada je nosio dres Sakramenta i stao na 990. Ali, u ovoj takmičarskoj godini će Bogdan najzad probiti i taj led. I debelo će ga premašiti.

Jer, Bogdanovića još malo deli od prve hiljadarke, pošto je večeras predvodio Atlantu do pobede nad Klivlendom – 112:101.

Srpski reprezentativac je završio utakmicu sa 23 poena, koliko je ubacio i njegov klupski kolega Sadik Bej. Inače, čudan meč je odigrao Bogdanović, pošto je odmah na početku ubacio četiri poena i sve do kraja poluvremena se više nije upisivao u strelce. A, onda se probudio u nastavku i gurao Houkse do trijumfa.

Na ovom meču Bogdanović je pogodio tri trojke i time je nastavio fantastični niz od sada već 71 uzastopne utakmice na kojoj je bar jednom bio precizan za tri poena. U istoriji Atlante jedinu dužu seriju imao je Kajl Korver, koji je pogodio na 127 susreta u nizu.

Atlanta je komplikovala sebi život u duelu sa Klivlendom, jer iako je imala i 18 poena prednosti pred kraj poluvremena (55:37), pa 20 razlike u trećoj deonici (75:55), dopustila je da Kavalirsi čak povedu na kraju četvrtine – 89:87! Ipak, Houksi su se presabrali u završnom delu meča i uspeli da odbrane domaći teren.

Nije bilo iznenađenja u duelu Vašingtona i Orlanda. Domaćin je meč dočekao sa serijom od 15 poraza, dok su gosti imali niz od pet pobeda. I oba ta niza su produžena: tim sa Floride je slavio sa 119:109.

U prvom poluvremenu nije delovalo da će se tako završiti, jer je Vašington igrao sjajno i imao ubedljivu prednost koja je rasla i do 21 poena (52:31). Ali, već u finišu druge četvrtine Orlando je počeo da topi taj „minus“, a istopio ga je u trećoj, koju je dobio rezultatom 31:18. U istom stilu gosti su nastavili u poslednjoj četvrtini i dobili meč.

Najefikasniji u sastavu Orlanda bio je Vagner sa 28 poena.

Fantastičan meč je odigrao Alperen Šengun za Hjuston protiv Klipersa, ali nije imao ko od saigrača da ga isprati, pa je tim iz Los Anđelesa upisao pobedu – 122:116. Mladi Turčin meč je završio sa tripl-dabl učinkom od 23 poena, 19 skokova i 14 asistencija.