Bogdan Bogdanović (AFP)

Bogdanović rešetao, pa nestao u drugom poluvremenu; Četvrtina koja je bila potrebna Miciću (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sre. 15.11.23. | 03:58

Atlanta nekako preživela Detroit, Vasa se probudio u dominantnoj pobedi Tnadera, strašna partija Embida nedovoljan za pobedu Filadelfije

Čudno veče za srpske košarkaše u NBA ligi, bar dok na teren ne izađe Nikola Jokić. Atlanta Bogdana Boganovića nekako je preživela Detroit, tim kojem je večeras nanela deveti poraz zaredom, za uspešan početak u NBA kupu - 120:126.

Uz odsustvo Trea Janga, da ne beše raspoloženog Dežontea Marija, teško bi Hoksi izašli na kraj sa Pistonsima u neizvesnoj završnici, naročito jer je, u prvom delu igre sjajni Bogdan Bogdanovih, potpuno ispario u drugom poluvremenu.

Rešetao je Bogi tokom prve dve deonice i do velikog odmora sakupio čak 17 poena uz tri pogođene trojke iz četiri pokušaja. Mirisalo je na savršenu partiju kapitena reprezentacije Srbije, na ovosezonski poenterski rekord (izjednačio ga sa poena), ali se u drugom delu nekadašnji igrač Partizana nije pomakao sa mrtve tačke. Sedam trojki promašio je Bogdanović u drugom poluvremenu, četiri u trećoj deonici nakon koje je Atlanta imala prednost 91:97.

Počeo je poslednji kvartal, Bogdanović je ispalio još dva neprecizna hica van linije 7,24, a trener Kvin Snajder ga vrlo brzo izvukao iz igre. Vratio ga je ponovo na tri minuta pre kraja, ali je već u narednih 30 sekundi Bogdan promašio još jednu trojku pri rezultatu 116:115 za Atlantu. Pistonsi su poveli 117:116, ali je najdominantniji pojedinac susreta Mari u dve uzastopne akcije sjajno proigrao prvo Hantera, zatim Kapelu, da bi ubrzo i sam sa linije za slobodna bacanja odveo Hokse na nedostižnih 117:122. Pobedu je 18 sekundi pre kraja pogotkom iz igre zapečatio Džonson.

Bogdanović je meč završio sa 17 poena, tri skoka i tri asistencije uz skorman šut iz igre 7/17, dok je Mari blistao sa 32 poena, devet asistencija i pet skokova. Kod domaćina raspoloženi su bili Osar Tompson sa 21 i Marvin Begli sa 22 poena.

Dok je Bogdan odigrao dva dijametralno suprotna poluvremena, delovalo je da će duel Oklahome i San Antonija biti poligon za nastavak muka sa kojima se Vasilije Micić suočava od dolaska u NBA ligu.

Do poslednje deonice meča u kojem su Tanderi razneli Sparse (123:87), srpski plejmejker imao je samo jedno pogođeno slobodno bacanje i dve asistencije za nešto više od 10 minuta na terenu. A onda ga je trener Majk Degnolt na 01:40 pre kraja trećeg kvartala vratio u igru, a nekadašnji MVP Evrolige odigrao u nastavku odigrao četvrtinu koja mu je bila i te kako potrebna.

U finalnom periodu Micić je pogodio dve trojke i dva puta spojio saigrače sa košem za ukupan učinak od osam poena, četiri asistencije, dve ukradene lopte i jednog skoka za 19 minuta na parketu. Daleko je to od dominantne statistike, ali tih nekoliko minuta poslednje deonice mogle bi da trgnu bivšeg košarkaša Efesa za nastavak sezone.

Ove večeri na terenu se obreo i Jokićev MVP protivkandidat Džoel Embid, ali ni 39 poena, 12 skokova i šest asistencija Kamerunca nije bilo dovoljno Filadelfiji da izbegne poraz od Indijane - 126:132. Lovorike je u Vels Fargo centru pokupio nezaustavljivi Tajris Halibarton, a sami procenite da li je momak rođen 2000. godine bolje razigravao tim ili pakovao lopte u obruč domaćina. Prva zvezda Indijane završila je meč sa 33 poena (trojke 7/12), ali je imao i 15 asistencija, odnosno sedam skokova.