Demijan Lilard (©AFP)

Bogdanović u autu, monstruozni Embid se iživljavao nad Šarlotom, Baksi nemilosrdni protiv Pistonsa

Vreme čitanja: 2min | ned. 17.12.23. | 03:59

Čak 146 poena ubacili su Baksi ekipi Detroita, koja je pretrpela čak 23. uzastopni poraz

Cilj je plej-of, ili bar plej-in, ali taj je cilj dostižan samo kada je Atlanta Hoks kompletna. A protiv Klivlenda je bila žestoko oslabljena neigranjem povređenog Klinta Kapele i rovitog Bogdana Bogdanovića što je rezultovalo porazom od Klivlenda, direktnog rivala u borbi za plej-in, od 119:127.

Trej Jang je dao sve od sebe, ali sa tako skraćenom rotacijom nije mogao da izgura ekipu do pobede, iako je postigao 35 poena i podelio 10 asistencija. Na drugoj strani 25 poena Džereta Alena, 22 Donovana Mičela i uz pristojan doprinos ostalih igrača pobeda koja je Kavse odvela na bezbednu udaljenost od Atlante.

Poraz Atlante bar je bio moralno prihvatljiv, a ne možemo ni da zamislimo kako se danas osećaju košarkaši Šarlota i Detroita, jer ono što su oni preživeli zaista je ponižavajuće.

Šarlot je dozvolio Filadelfiji da upiše treću najubedljiviju pobedu u istoriji kluba (135:82), pošto se monstruozni Džoel Embid iživljavao i za tri četvrtine im ubacio 42 poena uz šut iz igre 18/23 i 15 skokova! U četvrtoj je zato mogao da odmori, a svejedno je postao tek treći igrač u poslednjih pola veka – posle Šekila O’Nila i Mozesa Melouna – koji je vezao 10 utakmica sa više od 30 poena i 10 skokova na svakoj.

Detroit je bar igrao nešto u napadu, ali je odbranu ignorisao, pa je doživeo i 23. uzastopni poraz, što je crni rekord franšize. Milvoki ga je savladao sa 146:114 uz 33 poena Demijana Lilarda - takođe za tri četvrtine - i 31 Bobija Portisa. Janis Adetokunbo je, dva dana nakon što je strpao 64 poena Indijani, ovog puta sebe umirio sa 22, uz osam skokova i šest asistencija.

Već u prvom poluvremenu Baksi su imali i 30 poena razlike. Delom i zato što su trojke šutirali sa 45,2 odsto uspešnosti – Lilard ih ubacio šest – i na taj način stekli ubacili 39 poena više od protivnika. Samo u prvom poluvremenu 11 trojki iz 25 pokušaja. Na drugoj strani samo jedna Detroita iz 10 šuteva. Iz tog pakla nije bilo povratka.