©AFP
©AFP

Bogdanovo dobro veče u senci promašaja: Portland u poslednjem minutu slomio Atlantu

Vreme čitanja: 2min | uto. 31.01.23. | 06:47

Srbin duel završio sa 23 poena, ali u prelomnim momentima promašio dva sobodna bacanja (125:129)

Susret timova koji se uprkos oscilacijama bore za plej-of sveo se na dvoboj Demijena Lilarda i Dežonta Marija u kojem je na kraju prevagu mogao da donese Bogdan Bogdanović. Raspoloženi srpski as predstavljao je glavnu podršku Mariju sa 23 postignuta poena, međutim dva od tri promašena slobodna bacanja pri rezultatu 121:124 na 27 sekundi do kraja, uz promašen šut za tri u narednom napadu uticali su da Atlanta definitivno ispusti priliku da dođe do 26 trijumfa (125:129).

Raspoloženi rivali spuštenih gardova su ušli u susret, a Portland je relativno rano stečenu prednost koja je oscilirala između pet i 10 poena uspeo da očuva do poslednjih minuta kada su Hoksi uspeli da se vrate u život i dođu do izjednačenja. Ipak, u trenucima odluke prisebniji i precizniji bili su igrači domaćina koji su uspeli da dopišu 24. pobedu.

Najefikasniji akter susreta bio je Lilard sa 42 poena, a u stopu ga je na drugoj strani pratio Mari sa 40. Podršku liderima predstavljali su Bogdanović (23 poena) sa jedne, odnosno Grant (22) i Simons (21) sa druge strane.

Pobedom, trećom u četiri izazova, Portland je značajno prišao plej-ofu, dok je Atlanta četvrtim porazom u pet utakmica ptilično ugrozila poziciju.