Bogi i Beli upalili kasno, ali efikasno, novi tripl-dabl kralja Džejmsa, evropsko veče u Čikagu i mala škola košarke profesora Popovića

Vreme čitanja: 3min | sub. 22.12.18. | 09:02

Bogdanović zabeležio 14, a Bjelica 11 poena u preokretu Kingsa protiv Memfisa, a Džejms predvodio Lejkerse protiv Memfisa i monstruznog Dejvisa

Još jedna uzbudljiva NBA noć je za nama u kojoj je odigrano 10 mečeva, a posebno interesantno je bilo prestonici Kalifornije gde su Kingsi, zahvaljujući preokretu u poslednjoj četvrtini, ali i probuđenom srpskom dublu uspeo da savlada Memfis rezultatom102:99.

I Bogdan Bogdanović i Nemanja Bjelica su započeli meč sa klupe i to veoma slabo, te su prvu polovinu završili sa ukupno samo dva poena, ali su se probudili kada je to bilo najpotrebnije njihovom timu da stigne i prestigne uvek nezgodne Grizlije koje je predvodio Majk Konli sa 23 poena. Kraljevi i srpski košarkaši su pri kraju treće četvrtine imali skoro 20 poena minusa, ali je prvo Bjelica sa dve trojke, pa potom i Bogdanović isto tako na početku poslednjeg dela susreta najavio ono što će se dogoditi.

A to je 14 poena datih i samo četiri primljena u poslednjim minutima meča, što je bilo dovoljno za veoma uzbudljiv trijumf Sakramenta u čijim redovima je najubeldjiviji (28 poena) bio Badi Hild. Bogdanović je zabeležio 14 poena (3-9 za dva poena, 3-7 za tri), uz četiri asistencije i jedan skok, a Bjelica 11 (  4-13 za dva, 2-9 za tri) sa šest uhvaćenih i tri dodate lopte.

Najneefikasniju utakmicu minule večeri odigrali su Čikago i Orlando, a zavšena je pobedom Bikova "evropskim" rezultatom 90:80. Kako i ne bi kada su galvnu reč vodili baš igrači sa Starog kontineta. Kod gostiju najefikasniji je bio Evan Furnije sa 24 poena, dok je kod domaćin briljirao Finac Lauri Markanen sa 32. Ponovo je odličnu partiju pružio Crnogorac Nikola Vučevič sa po 19 poena i uhvaćenih lopti.

San Antonio je razbio neraspoložene goste iz Minesote pre svega zahvaljujući odličnoj timskoj igri, gde se ni jedan pojedanac nije posebno istakao, čime je posebno zadovoljan, verujemo bio šef stručnog štaba višestrukih NBA šampiona, Greg Popović. Mamuze, koje je predvodio Brajan Forbs sa 22 poena su bile posebno raspoložene zabeleživši dva rekorda sezone - 19 trojki i 36 asistencija za ubedljiv trijumf od 124:98. Kod gostiju najefikasniji sa 15 poena je bio Endrju Vigins.

U derbiju Severozapada Juta je preslišala na gostovanju Portland Trejlblejzerse. Najbolji igrač meča je bio Riki Rubio sa 24 poena i osam proigravanja, dok je kod domaćina očekivano, sa 19 poena najefikasniji bio Demijan Lilard. Jusuf Nurkić je imao solidno veće sa po 10 skokova i poena.

Janis Adetokumpo je ponovo predvodio Milvoki do trijumfa, i to ovaj put usred Bostona koji je doživeo treći uzastopni poraz ove sedmice. Grčki as, koji je preuzeo meč u svoje ruke u trećoj četvrtini kada je postigao 14 uzastopnih poena, zabeležio je ukupno 30 poena i osam skokova što je bilo dovoljno protiv sve lošijih Kelta. Na strani domaćina istakao se Džejlen Braun sa 21 poenom.

Ovu NBA noć zatvorio je duel u Stepls centru između Lejkersa i Nju Orleansa koji su dobili domaćini sa 112:104. Očekivano, kod gostiju je dominirao Entoni Dejvis sa 30 poena i čak 20 skokokova uz pet asitencija. Iako je imao pomoć Džulijusa Rendla koji je dao devet poena manje, to nije bilo dovoljno da se zaustave domaćini kod koji je najefikasniji bio Kajl Kuzma sa 23 poena. Jedan manje je upisao Lebron Džejms, ali je dodao 12 skokova i čak 14 uspešniih dodavanja za još jedan tripl-dabl, treći u sezoni, a čak 76. u karijeri.