Borac demonstrirao moć u Čačku

Vreme čitanja: 2min | sub. 24.02.18. | 22:47

Dunav nije imao šanse

Čačanski Borac je u 20. kolu Košarkaške lige Srbije opravdao ulogu favorita, ubedljivo savladavši na svom terenu ekipu Dunava rezultatom 94:68.

U skladu sa očekivanjima, domaćin je odlično otvorio meč, odmah stavivši do znanja protivniku da neće dopustiti nikakvo iznenađenje. Igrači Borca bili su nedokučiva enigma za goste u mnogim napadima, a kombinacija Marinović-Balaban često ubojita. Naravno, Čačani su i u odbrani bili fenomenalni. U šestom minutu igre Borac je uspeo po prvi put da stekne dvocifrenu prednost (16:6). S druge strane, Dunavu je samo na momente uspevalo da postigne koš. Većina napada bila je jalova.

Dunav nešto hrabrije ulazi u drugu deonicu, pokušavajući da parira Borcu. Ali želja je jedno a stvarnost nešto sasvim drugo. Najviše što su gosti uspeli bilo je da priđu domaćinu na 10 poena zaostatka (34:24). Čačani su nastavili sa dobrom igrom, sve konce držeći u svojim rukama. Naročito su visoki igrači Borca pravili velike probleme gostujućim košarkašima. U dobrom ritmu i sa pristojnim suficitom domaći košarkaši su otišli na veliki odmor.

Na početku drugog poluvremena igra Dunava delovala je dosta konfuzno. Nikako gosti nisu uspevali da se snađu na pravi način. Uzimajući u obzir pokazano, rezultat i nije bio tako loš po njih. A za to vreme Borac je uspevao da bez mnogo muke i naprezanja zadrži dvocifrenu prednost. Čak je lagano i uvećao. U jednom momentu ona je iznosila maksimalnih 22 (69:47). Borac je u trećoj četvrtini potpuno razbio protivnika, rešivši pitanje pobednika.

Poslednja deonica bila je stvar rutine. Dunav čak nije uspeo ni da malo smanji zaostatak. Sjaj Borca ostao je nepomućen. Ni u jednom trenutku pobeda Čačana nije dolazila u pitanje. To je omogućilo da u poslednjih pet minuta svi igrači dobiju šansu. Četa Raška Bojića je još jednom demonstrirala silu na domaćem parketu, upisavši novu važnu pobedu u KLS.

Borac – Dunav 94:68
/26:15; 21:20; 24:15; 23:18/

Borac: Bumbić 2, Ćalović 5, Popović 11, Pešaković 18, Balaban 14, Prlja 4, Dimić 8, Stojadinović 8, Gavrilović 5, Todorović 8, Čarapić, Marinović 11.

Dunav: Nikolić 22, Cvetković, Bolović 4, Mitrović 5, Zorčić 8, Vuković 14, Popović, Miljković 11, Klještan 2, Stanojević 2.