Luka Božić i Aleksa Novaković (©ABA LIGA – Duško Radišić)

Borac Mozzart nesrećno poražen u Čačku, Luka Božić bio nadomak tripl-dabla

Vreme čitanja: 3min | ned. 23.10.22. | 23:11

Prvi meč posle skoro osam meseci odigrao Sava Lešić, Zadar bolji u produžetku

Neće, pa neće. Ne da se košarkašima Borac Mozzart da dođu do prvenca u Jadranskoj ligi. Ekipa Marka Marinovića doživela je i četvrti poraz, pošto je u Čačku pobedu nakon produžetka odneo Zadar – 93:91 (18:22, 22:17, 23:27, 20:17, 10:8).

Imali su Čačani šut za pobedu na kraju četvrte deonice i u dodatnih pet minuta, ali lopta nije htela kroz obruč... Čak dve prilike da overe trijumf imali su domaći pred kraj poslednje četvrtine. Prvo je šutirao Marko Radonjić i bio neprecizan, njegov promašaj je pokupio Radovan Đoković koji je zatim ispalio još jedan neuspešan hitac. Na defanzivnom skoku je bio Luka Božić koji je pokušao sve sam da reši tako što je tražio kontakt na šutu, ali se sudije nisu oglasile.

To je jako ražestilo hrvatskog košarkaša to što se pištaljka nije oglasila, saigrači i članovi stručnog štaba su ga umirivali, verovatno svesni da su u psihološkoj prednosti u odnosu na protivnika u dodatnom vremenu. I bilo je tako.

Imaće zbog čega da žale u Borcu Mozzart. Imali su 11 poena više na početku utakmice, uspeli da nadoknade minus i od osam poena u trećem kvartalu, da bi poslednjih deset minuta otvorili sa +5, a onda sve pustili niz vodu... Na sve to domaćin je u dodatnih pet minuta pogodio samo jedan šut iz igre, preko Alekse Novakovića sa distance u prvom napadu. Do kraja su precizni bili samo još Bojan Tomašević i Radovan Đoković, obojica sa linije slobodnih bacanja. Za to vreme Dario Drežnjak i Karlo Žganec doneli su preokret i u ne tako kvalitetnoj utakmici napravili dovoljno da ostvare već treću pobedu u novoj sezoni! Novaković je pokušao u produžetku da to osujeti, ali je uz 10,4 sekunde do kraja rano ispalio hitac za tri iz nepovoljne situacije i promašio.

Ekipa Danijela Jusupa je pre Borca Mozzart savladala Megu i Studentski centar i na dobrom su putu da već u ranoj fazi sezone obezbede dovoljan broj pobeda za siguran opstanak. Prošle godine je, na primer, za to bilo dovoljno šest recki.

Zadar je, logično, opet predvodio Luka Božić. Istina, mrlju na to što je ostao nadomak tripl-dabla baca čak 11 izgubljenih lopti! Za skoro 43 minuta na parketu od mogućih 45, Božić je imao 27 poena (10/19 iz igre, 0/3 za tri), 11 skokova i sedam asistencija, uz devet iznuđenih faulova za indeks 28. Drežnjak ga je ispratio sa 19 poena (3/10 za tri) i sedam uhvaćenih lopti, dok je Sani Čampara dodao 12 poena. Antonio Jordano je dopisao 11, a Huan Dejvis 10 poena. Zadar je uspeo da slavi uprkos tome što je imao čak 19 izgubljenih lopti...

Borac Mozzart je imao četvoricu dvocifrenih igrača. Aleksa Novaković je imao 17 poena (3/9 za tri), po 15 poena upisali su Tomašević i Todorović, a Hanter Hejl 12 poena.

Nažalost, dva od tri kluba bez pobede posle četiri kola su iz Srbije. Uz Borac isti učinak ima Mega, kao i Split.