
Budućnost kratkih rukava, Hejs potpisao za Asvel
Vreme čitanja: 1min | pon. 08.06.20. | 11:27
Francuzi potvrdili transfer
Juri Budućnost pojačanja za sledeću sezonu, dovela je Rašada Vona, na meti je sada i Melvin Edžim, ali nisu ni Podgoričani svemoćni, jedna od želja im je izmakla iz ruku.
Američki krilni centar Kevarijus Hejs neće nositi dres Budućnosti naredne sezone, pošto je potpisao za Asvel. Francuski klub je vest objavio na svom sajtu, uz informaciju da je Hejs potpisao na godinu dana.
Izabrane vesti
Direktor Asvela Nikolas Batum nije krio zadovoljstvo što je doveo igrača takvog kalibra, koji je bio najbolji bloker italijanskog prvenstva prošle sezone.
„Kevarijus je upravo profil igrača koji smo želeli da dodamo našoj ekipi. Njegovi počeci su bili impresivni, a prostor za napredak je i dalje veoma veliki. Njegova bezgranična energija će se posebno dopasti navijačima“, rekao je Batum.
???? Communiqué officiel | Effectif 2020-2021
— LDLC ASVEL (@LDLCASVEL) June 8, 2020
À la recherche d’un joueur tonique et dynamique pour compléter sa raquette, LDLC ASVEL a le plaisir de vous annoncer la signature de l’Américain Kevarrius HAYES (@KevarriusHayes) !
???? https://t.co/OEo7gHaoXg#LDLCASVEL
Hejs ima 23 godine, visok je 206 centimetara, a karijeru je počeo na koledžu Florida, gde je u poslednjoj sezoni imao prosečan učinak od 5,6 poena, 4,6 skokova i 1,5 blokadu po utakmici. U Evropu je stigao prošle godine, upravo u Kantu, gde je skrenuo na sebe pažnju pre svega zbog igre u defanzivi.