Cedevita sredila desetkovani Nanter, Peri blizu tripl-dabla

Vreme čitanja: 2min | sre. 04.11.20. | 20:15

Na kraju - 75:63

Imala je Cedevita zicer protiv desetkovanog Nantera i nije ga propustila. Ne možemo da kažemo da je tim Jurice Golemca blistao, ali je odigrao dovoljno dobro da dođe do druge pobede na četiri utakmice u Evrokupu - 75:63.

Nanter je na ovu utakmicu stigao sa samo osmoricom igrača, tako da je bilo za očekivati da sa takvom rotacijom neće imati previše šansi protiv Cedevite u Stožicama.

Čak se Nanter i dobro držao u prvoj četvrtini dok Cedevita u drugoj deonici nije uključila turbine i napravila 11 poena razlike. Pre svega je tim Jurice Golemca odigrao dobru odbranu, primio je samo devet poena i to je bilo presudno na ovoj utakmici.

Ne možemo baš reći da je Cedevita blistala ako se uzmu sve okolnosti u obzir, ali je odigrala dovoljno dobro, i imala je raspoloženog Riona Brauna, da na svom kontu ima 10 poena prednosti u odnosu na Nanter na ulasku u poslednju četvrtinu.

Start poslednje deonice bio je momenat kada je Cedevita, verovatno i uz umor protivnika, uspela da napravi seriju i prelomi meč u svoju korist.

Braunu su se kasnije pridružili Edo Murić i Kendrik Peri, pa je to doprinelo poboljšanju učinka Cedevite, a kada je proigrao i Mikael Hopkins, tu je bio kraj za Nanter.

Najefikasniji u pobedi Cedevite bili su Braun sa 17 poena i 11 skokova, Murić sa 12 poena i pet skokova, te Hopkins sa 11 poena i sedam skokova. Sedam skokova imao je i Kendrik Peri, a on je pored toga imao i 10 poena i 10 asistencija.

Nedostajala su mu tri skoka da dođe do tripl-dabla!