Centrala ne greši dva puta

Vreme čitanja: 1min | pet. 01.06.18. | 21:37

Barselona je izborila plasman u polufinale ACB lige

Real Madrid i Baskonija su već u polufinalu ACB lige, a sada im se pridružila i Barselona. Tim Svetislava Pešića dobio je Andoru u majstorici s 91:71 i tako se izvukao iz teške situacije i slavio u seriji sa 2:1.

Podsetimo, u prvom meču u seriji Andora je slavila u gostima, ali je Barsa ipak pokazala veličinu i uspela da dobije naredni meč, a onda i ovaj poslednji u seriji.

Barsa će u polufinalu igrati protiv Baskonije. Biće to zanimljiv obračun. I težak zadatak za Katalonce.

Meč protiv Andore se tako kretao da je već posle 10 minuta bilo jasno kako će se završiti jer je rezultat na kraju prve četvrtine bio 26:16. Dakle, i odbrana i napad tima Svetislava Pešića bili su na nivou.

Barselona je zaista igrala dobar meč. Imala je više raspoloženih igrača, a najbolji su bili Ante Tomić i Adam Hanga sa po 15 datih poena, Viktor Klaver je dao 14, a Toma Ertel 13.

Na kraju je to ispao vrlo ubedljiv trijumf Katalonaca, Andora praktično nije imala šanse u ovoj utakmici.