Detalj sa utakmice (©KK Crvena zvezda/Đorđe Kostić)

Deca Mege Mozzart pregazila Lijetkabelis, Đulović brojao do 28

Vreme čitanja: 2min | sub. 26.02.22. | 13:57

Maksimalan učinak igrača Dragoljuba Avramovića pred duel za vrh tabele sa Asvelom

Košarkaši Mege Mozzart opravdali su još jednom ulogu favorita i pregazili litvanski Lijetkabelis rezultatom 87:64.

Mega Mozzart je pobedu definitivno overila serijom 11:0 u poslednjoj četvrtini za savršen skor posle dve utakmice, a najzaslužniji za trijumf bio je talentovani Asim Đulović sa 28 poena (13/21 iz igre, 2/6 za tri) i osam skokova, za indeks korisnosti 27. Odlične role imao je Aleksa Milenković sa 17 poena i šest uhvaćenih lopti. Kod gostiju Rokas Jocis ubacio je 30 poena, uz po šest asistencija i skokova za koeficijent 38.

Lijetkabelis je prvi pogodio dno mrežice, ali je onda ušao u trominutni post posle čega je Mega Mozzart povela sa 7:3. Jocis je držao Lijetkabelis, a njegova trojka okončala je prvu četvrtinu sa 18:18. Daril Duala i Jocis nastavili su da pogađaju sa distance i Lijetkabelis je nakratko imao vođstvo u svojim rukama, ali se sve brzo okrenulo.

Izabranici Dragoljuba Avramovića podigli su nivo odbrane i preko Đulovića serijom 12:2 okrenuli na 40:31. Milenković i Đulović držali su ključeve utakmice u drugom poluvremenu i sprečavali Jocisa da ugrozi vođstvo Mege Mozzarta. Posle niza od 11 poena u poslednjoj deonici razlika je otišla na 19 poena (79:60), a do kraja Lijetkabelis nije mogao dalje od 18 poena zaostatka...

KVALIFIKACIONI TURNIR EVROLIGE (JUNIORI)