Dža Morant poništio Stefa Karija! Memfis jurio, stigao i pobedio u produžetku (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 29.10.21. | 06:58

Nemanja Bjelica ubacio četiri poena, u porazu Golden Stejta - 101:104

Više od tri četvrtine delovalo je da na parketu Čejs Centra u San Francisku postoji samo jedan lider, koji sa mnogo samopouzdanja predvodi svoju ekipu do sigurnog trijumfa. Taj lider je bio Stef Kari, ali samo do jednog trenutka. U ulogu superheroja Memfis Grizlija uskočio je sjajni Dža Morant, počeo nemilosrdno da cepa mrežice i postiže odlučujuće poene. Predvodio je svoju ekipu do produžetka (98:98), a potom je dodao gas i u produžetku za konačnih 104:101.

Kari je bio najefikasniji igrač meča sa 36 postignutih poena, uz sedam skokova i osam asistencija, ali je legendardni bek Voriorsa promašivao onda kada je to bilo najpotrebnije. Prvo u samom finišu četvrte četvrtine, a potom i u završnici produžetka. Sa druge strane, Morant je bio hladan kao špricer, na parketu je proveo 42 minuta i upisao 30 poena, uz sedam skokova i četiri asistencije.

Golden Stejtu je ovo bio prvi poraz u sezoni, i to prilično šokantan, dok je Memfis ostvario treću pobedu, prvu nakon dva vezana poraza. Skromnu rolu u domaćem sastavu imao je srpski as Nemanja Bjelica, koji je na parketu proveo 14 minuta i za to vreme ubacio četiri poena i imao četiri skoka i tri asistencije.

Voriorsi su vodili bukvalno od početka meča, a već u prvoj deonici peli su se na pogromnih 19 poena razlike (37:18). Ipak, Memfis se konsolidovao već u drugoj četvrtini, u jednom trenutku sve razliku na samo pet poena (36:41), ali domaći nisu dozvolili potpuni preorket. Golden Stejt u trećoj četvrtini nije uspeo ono što se očekivalo, a to je da zada ključni udarac protivniku. Razlika je samo u nekoliko navrata dostizala dvocifreni broj, ali se u poslednju četvrtinu ušlo sa svega šest poena prednosti za domaćina (79:73).

Vrlo brzo u četvtoj četvrtini Grizliji su uspeli da sustignu rezultat protivnika (86:86), a potom i povedu. Na kraju, produžetak je trojkom dva minuta pre kraja doneo Dejmijan Li. Poslednja dva minuta protekla su u seriji promašaja sa obe strane, pa je odluka pala u dodatnih pet minuta, gde su prisebniji bili gosti, a Morant postigao poslednje poene na meču 57 sekundi pre kraja produžetka, nakon izvrsnog driblinga.