Janis Adetokunbo (©AFP)

Džaba sjajan napad, kad je odbrana užas: Janis prvim tripl-dablom u sezoni i raspucani Lilard presudili Atlanti

Vreme čitanja: 4min | ned. 03.12.23. | 04:56

Trej Jang ubacio pet trojki, još jedna solidna partija Bogdana Bogdanovića

Mini-turneja košarkaša Atlante završena je porazom. Počelo je onom uverljivom pobedom u Vašingtonu, ipak nije se moglo protiv Milvokija, Janis Adetokunbo i Demijan Lilard ipak su bili preveliki za Jastrebove. Šteta, jer se Atlanta dugo rvala sa šampionom iz 2021. godine, no ipak je dobra igra domaćina u finišu potvrdila trijumf rezultatom 132:121 (42:37, 25:26, 32:35, 33:23).

Potvrdilo se na delu ono što smo očekivali uoči početka susreta - dve od tri najefikasnije ekipe u šampionatu odigrale su odlične napadačke partije i na kraju su nijanse napravile razliku. Na kraju je Milvoki šutirao gotovo 60 odsto iz igre i 42,5 odsto za tri, dok je Atlanta imala 44,6 procenata iz ire i skoro 40 odsto sa distance.

Ma koliko da je napad zaista dobar, a do ove utakmice bio je drugi najbolji u celoj ligi, krhka odbrana je ponovo učinila da Atlanta ne uzme pobedu. Sigurno ste na internetu videli skicu trkačkog automobila, koji napred izgleda kao ferari poslednje generacije, a pozadi kao crtež koji je nacrtalo neko dete. E, to je ukratko Atlanta kada se pogleda odnos napada i odbrane. Ekipa Kvina Snajdera nije imala gotovo nikakvo rešenje za Janisa Adetokunba koji je svojim prvim ovosezonskim tripl-dablom sa 32 poena, 11 skokova i 10 asistencija žestoko namučio protivnika, ali je imao i veliku podršku Demijana Lilarda koji je iz igre pucao 10/16, a jedna asistencija nedostajala mu je za dabl-dabl. Imao je i šest uhvaćenih lopti.

Pored njih dvojice, još petorica košarkaša Baksa imali su dvocifren učinak. Kameron Pejn doneo je sa klupi 18 poena, Malik Bizli je ubacio 16, a Bobi Portis 15 poena uz 11 uhvaćenih lopti. Trej Jang je ponovo imao dobro šutersko veče sa 32 poena (5/13 za tri) i 12 asistenija, dok je Dežonte Mari imao 30 poena. Bogdan Bogdanović je odigrao još jednu solidnu rolu pošto je za 25 minuta imao 14 poena (6/18 iz igre, 2/7 za tri) i tri skoka. Klint Kapela je ponovo bio dominantna sila na skoku, pa je uz 10 poena imao i 17 skokova!

Ni jedna, ni druga ekipa nisu se štedele u napadu. Videlo se to od prve četvrtine, koja je završena sa izuzetno efikasnih 42:37 u korist Baksa. Praktično do početka četvrte deonice utakmica je bila maltene izjednačena. Na otvaaranju poslednje četvrtine Bogi pogađa trojku za 103:101 u korist Hoksa, ali bilo je to poslednje vođstvo gostiju. Dva puta su još uspevali da stignu do izjednačenja, ne i da okrenu rezultat. Baksi su utakmicu zaokružili serijom 13:2 u kojoj je Malik Bizli ubacio pet možda i ključnih poena.

Sjajno veče imali su Indijana Pejsersi na gostovanju Majamiju. Brus Braun je rekordom sezone sa 30 poena pogurao svoj tim do brejka uz rezultat 144:129! Šampion NBA lige sa Denverom pucao je iz igre 11/16, uz 4/6 za tri.

Obi Topin ga je ispratio sa 22 poena, Eron Nesmit i Ti Džej Mekoneli su dodali po 20, Majls Tarner 17, a Benedikt Maderin 16 poena. Majami za koji ni večeras nije igrao Nikola Jović predvodio je Džimi Batler sa 33 poena (13/23 iz igre), Kejleb Martin je imao 18, Dankan Robinson 17, a Džon Ričardson i Orlando Robinson po 16 poena.

Indijana je još jednom potvrdila zašto je lider kompletne lige po broju ubačenih poena. Totalna dominacija napada dovela je do toga da gosti ubace 56 od svojih 85 ispaljenih lopti, što je bezmalo 66 odsto uspešnosti! Za tri Pejsersi su pucali okruglo 50 odsto - 16/32! Još veću težinu ima pobeda Indijane kada se uzme da je ekipa igrala bez svog najboljeg igrala Tajrisa Haliburtona koga muči koleno. Istina, ni Majami nije mogao da računa na Bema Adebaja zbog problema sa kukom. Pritom, Kajl Lauri je za gotovo 29 minuta na parketu ubacio samo četiri poena, sve sa linije slobodnih bacanja...