Vasilije Micić (©MN Press)

Efes razbio Bahčešehir, Micić 19 poena, ali opet bez trojke

Vreme čitanja: 2min | ned. 18.10.20. | 13:57

Srpski reprezentativac nije uspeo da podesi nišanske sprave

Efes se oporavio od poraza u Kaunasu. Ekipa Ergina Atamana rutinski je nadigrala Bahčešehir uz rezultat 89:66 (25:14, 25:18, 15:23, 24:11) i upisala četvrtu uzastopnu pobedu u turskom prvenstvu.

Turski šampion je već pred sam odlazak na poluvreme imao 21 poen razlike i rezultat 50:29 u rukama, pa je još tada bilo jasno da će se sledeći rival Partizana u Evrokupu loše provesti na teškom gostovanju. Istina, igrači Bahčešehira uspeli su da odgovore dobro u trećem kvartalu i spuste veliki minusa na samo devet poena (60:51), ali to je bio poslednji njihov trzaj u Istanbulu. Efes je ponovo nagazio papučicu za gas i u nekoliko ozbiljnih serija ponovo otišao na preko 20 poena razlike, da bi konačni rezultat dao zapravo i najveću distancu od 23 poena.

Efes je utakmicu usmerio u svoju korist već u ranoj fazi dobrom kontrolom skokova (40 ukupno, 12 ofanzivnih), ali i mali broj prodatih lopti (sedam za ceo meč), dok je agresivnom odbranom protivniku dozvolila 40 odsto šuta iz igre (23/57), odnosno tek 26 odsto za tri poena (6/23).

Srpski reprezentativac Vasilije Micić ponovo je poenima bio na visini zadatka, ali ga šut za tri poena i dalje neće. On je, naime, postigao 19 poena (5/11 iz igre, 5/6 za dva) za 25 minuta na parketu, ali nijedan od četiri pokušaja sa distance nisu završila na dnu mrežice. Takođe je imao tri skoka i jednu asistenciju. Najefikasniji igrač Efesa bio je Ahmet Tundžer sa 20 poena (7/12 iz igre, 4/8 za tri), dok je Adrijen Moerman ubacio 13 poena, uz devet skokova. Kod gostiju najefikasniji i zapravo jedini sa dvocifrenim učinkom bio je Burak Jildizli sa 19 poena (6/10 iz igre, 2/4 za tri), te šest skokova i četiri asistencije. Džamal Džons, Aleks Perez i Hadi Ozdemir imali su po devet poena.