Erdem Džan i Darijus Tompson (©MN Press)

Efes umalo prosuo +11 na kraju, Hejs Dejvis promašio šut za pobedu u derbiju

Vreme čitanja: 2min | pon. 11.12.23. | 23:07

Fenerbahče ostao kratkih rukava

Dan posle evroligaškog derbija u italijanskom prvenstvu koji je pripao Olimpiji u tesnoj završnici, sličnim rezultatom slavio je Efes u istanbulskog sudaru sa Fenerbahčeom. Efes je umalo prokockao +11 iz poslednje četvrtine, Najdžel Hejs Dejvis promašio je šut za pobedu u poslednjoj sekundi i konačni rezultat bio je 81:80 (24:21, 25:23, 20:15, 12:12).

Efes je vodio najveći deo susreta, ušao u odlučujućih deset minuta sa prednošću od 11 poena posle trojki Darijusa Tompsona i Melija Tunče u finišu prethodnog intervala, a onda je umalo sve palo u vodu. Nekadašnji centar Efesa Sertač Šanli povezao je četiri poena i doveo Fenerbahče na zaostatak od sedam poena (65:72), da bi Erdžan Šehmus trojkom približio goste na samo četiri poena manje. Domaćina je spasio Erdžan Osmani pošto je vratio dalekometni hitac, ali je fenomenalni Hejs Dejvis preuzeo inicijativu i praktično sam izrežirao dramatičnu završnicu pošto je vezao osam poena, pa je na semaforu pisalo 77:76.

Poslednjih minut i po prošlo je u napetoj razmeni vatre, a na samom kraju Hejs Dejvis je od potencijalnog heroja postao tragičar pošto je ispustio dva šuta za tri poena.

Darijus Tompson predvodio je listu strelaca sa 21 poenom (8/16 iz igre, 4/8 za tri), te po pet skokova i asistencija. Skoti Vilbekin je na drugoj strani imao 18 poena (4/8 iz igre, 4/7 za tri). Erten Gazi je isočio kod domaćina sa 17 poena, dok je Hejs Dejvis imao 16 poena i šest uhvaćenih lopti. Marko Gudurić je odigrao skoro 25 minuta i za to vreme skupio šest poena, pet skookva i dve asistencije.

Efes je sada na deset pobeda iz jedanaest utakmica, dok je Fenerbahče vezao drugi poraz u prvenstvu, odnosno četvrti u svim takmičenjima i sada je na skoru 8-3, koliko imaju još Karšijaka i Bešiktaš.