Marko Gudurić

Fener poklekao uprkos dobroj partiji Marka Gudurića

Vreme čitanja: 1min | pon. 09.10.23. | 21:45

Poraz ekipe Dimitrisa Itudisa u drugom kolu nacionalnog šampionata Turske

Koliko je teško igrati na dva fronta i pobeđivati u serijama, najbolje su danas osetili košarkaši Fenerbahčea. U drugog kolu šampionata Turske, pomalo neočekivano doživeli su poraz od Karšijake rezultatom 84:79.

Nije pomogla izvanredna partija Džonatana Motlija koji je bio najbolji strelac meča sa 25 poena. Pratio ga je Marko Gudurić sa 15 poena, ali problem Fenerbahčea bila je odbrana.

Toliko su loše izabranici Dimitrisa Itudisa igrali u prvom poluvremenu, da je domaćin imao 15 poena prednosti, još gore je bilo u trećoj deonici kada je Karšijaka imala 18 poena plusa kada je na semaforu stajalo 65:47 pa svi pokušaji u poslednjih 10 minuta nisu bili dovoljni da se preokrene toliki zaostatak.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je iskusni Erik Mekolum sa 15 poena i devet asistencija.

Zanimljivo da za sada samo dva tima ubaju dve pobede. Galatasaraj i Anadolu Efes. Veliki deo lige je polovičan.