Fenerbahče na sedmom nebu, najbolja forma u celoj Evroligi!

Vreme čitanja: 3min | uto. 26.01.21. | 21:11

Pao je i Makabi, sedma uzastopna pobeda u elitnom takmičenju

Vreme krize je odavno prošlo, Fenerbahče je na sedmom nebu i igra košarku dostojnu učesnika Fajnal fora!

Nastavlja se pobednička serija ekipe Igora Kokoškova koja je na svom terenu pregrmela uporni Makabi i pobedila sa 82:75 (17:21, 19:14, 24:18, 22:22) za sedmu uzastopnu pobedu u Evroligi. Fenerbahče je definitivno klub sa najboljom formom u elitnom takmičenju u poslednjih mesec dana, jer je redom precrtavala Olimpijakos, Asvel, Crvenu zvezdu, Baskoniju, Panatinaikos, pa onda CSKA u Moskvi prošle nedelje i sada Makabi u Istanbulu.

Selektor Srbije uspeo je da pogodi dobitnu kombinaciju, a ponovo je odlična timska košarka presudila kontinentalnom velikanu! Osa oko koje se vrtela Fenerova igra bili su Jan Veseli i Nando de Kolo koji su definitivno pronašli idealan recept za ovaj tim i pokrenuli ga sa mrtve tačke. Leteći Čeh je odigrao gotovo 32 minuta i skupio 18 poena, šest skokova i četiri asistencije za indeks 29. Francuski as ispratio ga je sa 16 poena, tri završna dodavanja i dve pokupljene lopte, ali i sedam izgubljenih. I pored toga uspeo je da izvuče prepoznatljive minijature u prelomnim trenucima i podari Feneru novu pobedu.

Još jednom je lepak ovog tima bio Marko Gudurić. Preporodio se Fenerbahče otkako se nekadašnji igrač Memfisa vratio u Istanbul, a i on je pronašao svoju zonu komfora i igra sve bolje. Večeras je za dvadeset tri i po minuta imao jee 11 poena (4/9 iz igre, 2/6 za tri), četiri skoka, dve asistencije i jednu ukradenu loptu. U prošloj utakmici je uz ovu trojku iskočio i Džarel Edi, sada je to učinio Dajšon Pjer. Njegovih 15 poena (6/9 iz igre, 2/2 za tri), te četiri skoka i dve “krađe“. Lorenzo Braun je meč završio sa sedam poena, ali i šest podaljenih dodavanja. Kod gostiju Ilajdža Brajant je imao 18, a Skoti Vilbekin 15 poena, uz 10 asistencija.

Utakmica je praktično svih 40 minuta bila živa, ali je Fenerbahče uspeo da odgovori na Makabijev jak početak, okrene rezultat u drugom periodu i onda ga ne ispušta do kraja utakmice. Nije se Ponos Izraela predavao, pa je Fenerbahče morao da sačeka do starta poslednje deonice da konačno prelomi susret. I to u dva navrata. Prvo su Pjer i Veseli pokrenuli Fener, da bi Gudurić trojkom na sedam i po minuta do kraja doneo prvo dvocifreno vođstvo, a zatim je domaćin ostao pribran i nekoliko minuta kansije kada su Brajant i Vilbekin doveli Makabi ponovo na samo četiri poena zaostatka te odličnim reakcijama Pjera i onda hicem Meliha Mahmutolua definitivno overio pobedu. Na dva minuta pre isteka vremena bilo je 80:68.

Fenerbahče za dva dana gostuje Himkiju u Moskvi gde će imati odličnu šansu da upiše i osmu uzastopnu recku!