Greške i promašaji koštali Denver: Novi Jokićev tripl-dabl premalo da prekine seriju Bostona

Vreme čitanja: 2min | sub. 12.02.22. | 04:19

Domaćin skupo kaznio promašaje rivala u završnici susreta (108:102)

Košarkaši Bostona nastavili su seriju pobeda savladavši Denver (108:102), a na putu do sedmog uzastopnog slavlja i značajnog koraka u borbi za plej-of domaćina nije uspeo da zaustavi ni raspoloženi Nikola Jokić.

Srpski centar utakmicu je završio sa 23 poena, 16 skokova i 11 asistencija, međutim senku na 15. ovosezonski tripl-dabl bacile su greške, odnosno čak devet izgubljenih lopti i promašaji u završnici susreta.

Na drugoj strani najraspoloženiji u pobedničkom timu bio je Džejson Tejtum sa 24 poena kojeg je sa dva manje pratio Markus Smart, dok je vro dobar učinak na debiju imao doskorašnji igrač San Antonija Derik Vajt koji je postigao 15 poena.

Denver je u prvoj četvrtini uspeo da stigne do dvocifrene prednosti koju je Boston do kraja kvartala istopio. Isti scenario viđen je i u završnici druge deonice koju su gosti završili uz osetnu prednost ispuštenu na početku naredne četvrtine. Nakon što se Boston drugi put u potpunosti vratio rezultatski u meč usledila je rezultatska neizvesnost koja je dostigla vrhunac u poslednja tri minuta.

Završnicu susreta obeležio je niz neiskorišćenih napada Denvera koje je Boston umeo da kazni i na kraju bez mnogo neizvesnosti stigne do važnog slavlja, a prelomni trenutak ispostavila se sudijska odliuka da u duelu Kampaca i Smarta dosude prekršaj Argentinca posle čega se Boston odvojio na plus pet i razrešio većinu dilema.

Denver je novim porazom, 25. u sezoni, ostao na 30. pobeda, dok je Boston uz isti broj izgubljenih utakmica stigao do 32. trijumfa. Seltikse već u nedelju uveče očekuje duel sa Atlantom, dok će u istoj noći Denver gostovati Torontu.