Košarkaši Barselone: Laprovitola, Ernangomez i Kalinić (©Starsport)

Hauard igrao sam protiv Barselone, Duškova Baskonija pala u Blaugrani

Vreme čitanja: 2min | ned. 17.12.23. | 19:54

Katalonci su ozbiljili posle serije poraza i pre svega odbranom slomili tim iz Vitorije

Izgubila je Barselona dve vezane utakmice kod kuće. Najpre ju je iznenadila Manresa u ACB ligi, a potom i Olimpija Milano u Evroligi. Pritom je dobila samo jedan od poslednjih pet mečeva u oba takmičenja, pa je morala da se uozbilji pred dolazak Baskonije. Zategla je ekipa Rođera Grimaua odbranu, ostavila rivala na 43,2 odsto za dva i 32 odsto za tri, naterala ga da izgubi loptu 21 put, pa je slavila sa ubedljivih 82:62.

Prvo poluvreme je bilo prilično izjedanačeno. Ekipa Duška Ivanovića je vodila posle 10 minuta (17:19), ali je Barsa ostavila rivala na 14 poena u drugoj četvrtini i do poluvremena stekla prednost (37:33). A onda je na red došla treća deonicu, u kojoj Baski postižu tek 11 poena i domaćin je odlučujućih 10 minuta otvorio sa 56:44. Vrlo brzo je razlika otišla i na 20 poena u četvrtoj deonici, pa je sve bilo jasno u Palau Blaugrani.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu na kraju Vili Ernangomez i Džabari Parker sa po 14 poena, dok je 12 dodao Rokas Jokubaitis. Ipak, Barselona je imala 10 različitih strelaca, dok je polovinu poena tima iz Vitorije postigao tandem Markus Hauard - Kodi Miler Mekintajer. Sjajni šuter je ubacio 24 poena (5/12 za tri), dok je nekadašnji košarkaš Partizana brojao do 11. Preostalih pet strelaca zajednu su ubacili 27 poena.

Barselona je tako došla do 10. trijumfa u ACB ligi (10-5) i treća je na tabeli iza vodećeg Real Madrida (13-1) i Unikahe (11-3). Baskonija je tek sedma sa učinkom 8-7, dok Gran Kanarija i Huventud imaju isti broj pobeda, ali i utakmicu manje, pa bi mogli da je pošalju i ispod plej-of crte.