Foto ABA liga / KK Cibona / Željko Baksaj

I Cibona u Igokeinom nizu

Vreme čitanja: 1min | pet. 18.12.20. | 20:44

Tim Dragana Bajića kapitalnu prednost stekao u drugoj četvrtini

Košarkaši Igokee su kao gosti pobedili Cibonu 88:80 i tako nastavili uspon na tabeli.

Posle izjednačene prve četvrtine koju je domaćin dobio sa "pola" koša (23:22) tim iz Laktaša je u drugih deset minuta napravio kapitalnu prednost (49:35).

Rejnolds (21 poen) je dugo bio usamljen u pokušaju da prati ubitačan ritam Igokee, pa su gosti tokom treće četvrtine samouvereno koračali sa obe strane granice od 20 poena suficita. Kada su se Amerikancu priključili Bundović (23 poena) i Prkačin (14 poena), Cibona je u poslednjoj deonici počela ubrzano da topi prednost gostiju. Serijom od 11:0 stigla je do 78:84. Ali, Klemons (13 poena) je sa četiri poena uspeo da odbije tad napad Vukova i uvede Igokeu u mirnu završnice iz koje je izašla sa osmom pobedom u ABA ligi.

Uz Klemonsa u gostujućoj ekipi odličnu partiju pružio je Pot sa 16 poena. Atić je dodao 12, po 4 skoka i asistencije i čak 7 ukradenih lopti, Fundić 11 i Jošilo 10 poena.