Janis Adetokunbo (©AFP)

Janis se vratio raspoložen i pregazio Sakramento u derbiju večeri (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 14.03.23. | 05:53

Grk posle tri meča pauze brojao do 46 poena

Pauzirao je Janis Adetokunbo tri utakmice zbog povrede, a na parket se vratio izuzetno raspoložen. U derbiju večeri Milvoki je savladao Sakramento 132:124, predvođen grčkim reprezentativcem koji je ubacio čak 46 poena, uz 11 skokova i četiri asistencije.

Delovalo je da bi korpulentni Atinjanin nigerijskog porekla mogao i do rekorda karijere postavljenog početkom januara (55 poena), ali se zaustavio u finišu kada se njegov tim posle dosta neizvesnosti ponovo odvojio na dvocifrenu prednost (127:116). Ovo je čak 12. put ove sezone da je ubacio 40 ili više poena u jednom meču, a računajući samo 2023. godinu, peti put.

Zanimljivo, Janis je u ovom meču bio treći igrač Milvokija po minutima u igri. Duže od njegovih 34 minuta na parketu su bili Bruk Lopez i Džaru Holidej. Drugi najefikasniji igrač Baksa, ipak, bio je Kris Midlton, koji je uz 31 poen imao i devet asistencija. Lopez je ubacio 23, Holidej 11...

Na drugoj strani, Sakramento je predvodio Dearon Foks sa 35 poena, a sledili su ga Kevin Erter sa 28 i odlični Domantas Sabonis sa tripl-dablom (23p, 17sk, 15as).

Bakse je ova pobeda vratila na pobednički put nakon poraza u produžetku od Golden Stejta i učvrstila ih na prvom mestu Istočne konferencije, dok su Kingsi propustili šansu da se izjednače po broju pobeda sa drugoplasiranim Memfisom na Zapadu. Nakon tri pozitivna rezultata u nizu, ovo im je bio 27. poraz.

Inače, meč u Sakramentu umalo je završen opštom tučom posle obračuna Bruka Lopeza i Treja Lajlsa.

Istovremeno sa ovom utakmicom svoj šou u San Francisku imao je Klej Tompson sa osam ubačenih trojki iz 14 pokušaja (svih osam dao je u prvom poluvremenu) za ukupno 38 poena u pobedi Golden Stejta nad Finiksom 123:112. Stef Kari ga je pratio sa 23 poena, sedam skokova i pet asistencija, a Džordan Pul je ubacio 20 poena.

U redovima Sansa istakao se Devajn Buker sa 32 poena, a Deandre Ajton je dodao 27, uz 12 skokova.