Šou u Valensiji! Harangodi završio meč unakaženog lica, a Jelovac i Katić pobedili uprkos čudesnoj trojci Lučića! (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 08.03.15. | 19:12

Teška povreda Valensijinog krila obeležila iznenađujući trijumf Saragose. Od četvorice srpskih košarkaša Jelovac ostavio najbolji utisak, a Nedović najslabiji

Pablo Agilar

Kakva utakmica se igrala u Valensiji! Poena kao u NBA ligi, a pobedu je odnela Saragosa rezultatom 109:106. U neizvesnoj završnici više sreće je imala ekipa Saragose koja se tako na tabeli izjednačila sa Valensijom uz skor 13 pobeda i deset poraza.

Najbolji akter susreta bio je Valensijin Pablo Agilar sa 29 poena i šest skokova u dresu Valensije, ali on ovaj meč definitivno neće pamtiti po lepom. Iako je ubacio čak 29 poena, njegov tim je poražen, a on je unakazio lice saigraču Luku Harangodiju.

Igrao se četvrti minut poslednje četvrtine, a Valensija je imala četiri poena prednosti u odnosu na rivale iz Aragona. Agilar je do tada bio nezaustavljiv pošto je za dva poena gađao bez promašaja (5/5), a trojke je šutirao 6/8! Harangodi je krenuo na skok, ali je Agilar posle zakucavanja odleteo malo unazad i laktom pogodio saigrača direktno u lice. Krv je oblila Harangodijevo lice i nekoliko minuta mu je ukazivanja lekarska pomoć posle čega je napustio teren i više se nije vraćao u igru. Završio je sa nekoliko šavova na licu...

Čitava utakmica je protekla u tesnoj i napetoj atmosferi na terenu, igralo se takoreći „na nož”, a kada se ušlo u neizvesnu završnicu, tada je nastala prava ludnica. Valensija je vodila 98:97 na minut do kraja, kada je Ljompart postigao trojku za goste i prednost 100:98. Vladimir Lučić je izgubio loptu u narednom napadu, a Golding pogodio koš uz dodatno bacanje za već ozbiljnih 103:98 za Saragosu. Potom je Vladimir Lučić napravio strašan potez i pogodio trojku uz faul, pogodio i slobodno bacanje za 102:103 na semaforu. Od tog trenutka niko nije promašio slobodno bacanje a faulovi su se samo ređali. Dva za Ljomparta, dva za Ribasa, dva za Jelovca, dva za Ribasa, dva za Liša za konačnih 109:106 za Saragosu!

Junak pobede gostiju je bio zadanak Partizanove škole, a bivši igrač Crvene zvezde, Stevan Jelovac, koji je postigao 24 poena, dok je Raško Katić dodao devet poena. U poraženom timu, Lučić je upisao devet, a Nemanja Nedović samo četiri poena za 20 minuta. Podbacio je Valensijin najbolji igrač Bojan Dubljević koji je ubacio osam poena uz slab šut iz igre, a upisao je i atraktivnu bolkadu kada je zalepio Norela