Jokić i Mutombo u istoj ravni, 227. dabl-dabl karijere! (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | uto. 16.03.21. | 05:36

Utakmicu obeležio bezmalo ceo minut potpunog ludila...

Kada se na leto bude podvlačila crta i određivali osvajači individualnih priznanja, nadamo se da će Nikola Jokić biti najozbiljniji kandidat za MVP priznanje jer po igrama koje pruža to apsolutno zaslužuje! Čak i kada nije u šuterskom ritmu Jokić uspeva da pravi razliku, što je verovatno jedan od ključnih razloga zašto je Denver sada izrastao u ozbiljnog takmaca jer bi bez momka iz Sombora ovo bio sasvim prosečan tim.

Denver je brzo zaboravio na poraz od Dalasa i lako savladao Indijanu rezultatom 121:106 (32:32, 33:24, 22:35, 34:15), a Nikola Jokić se ponovo našao u centru pažnje. Svojim 35. dabl-dablom u sezoni zacementirao je vodeću poziciju u ovoj kategoriji, a ujedno stigao i do karijerne 227. utakmice sa dvocifrenim učinkom u dve glavne statističke kategorije čime je stao u istu ravan s legendarnim Dikembeom Mutombom. Naime, sada obojica imaju po 227 dabl-dablova, s tim što je srpskom asu bilo potrebno 420 utakmica za taj učinak, a svojevremeno jednom od najboljih centara lige 391 meč. Kako bilo, već koliko u narednoj utakmici Jokić će imati priliku da postane igrač sa najviše dabl-dablova u istoriji Denver Nagetsa i tako ponovo uobliči istoriju kluba iz Kolorada.

Ove noći Jokić je išao do 32 poena uprkos tome što je šutirao 11/25 iz igre, a na to je dopisao 14 skokova, pet asistencija, četiri ukradene lopte i blokadu za 34 minuta na terenu. Srebrni reprezentativac iz Rija loše je ušao u meč i od svojih prvih devet šuteva uspeo da pogodi samo dva, ali je posle nešto više od jedne četvrtine imao i sedam uhvaćenih lopti, koliko za preostali deo meča.

Utakmica je kao takva bila zanimljiva i s dosta zapleta, ali i raspletom za koji Indijana nije imala odgovor. Posle serije 22:2 na startu druge četvrtine Denver je u rukama držao 20 poena razlike (57:37), ali Pejsersi su odmah odgovorili i sa dvanaest poena u nizu sveli minus na samo osam poena. Taj udarac ne samo da je vratio utakmici takmičarsku notu, već je više od jedne četvrtine trajala prava rezultatska klackalica gde se vođstvo smenjivalo pet puta.

Indijana se dobro držala do početka završnih dvanaest minuta, a onda je sve izgubila. Nagetsi su serijom 11:0 stigli ponovo do dvocifrene prednosti, a onda su sa još osam uzastopnih poena posle kratkog predaha imali velikih 16 poena distance (109:93) što je praktično osiguralo trijumf. Ekipa je ovog puta taj prelomni deo meča odradio bez Jokićeve pomoći, jer je Srbin akciju na početku četvrtine ispratio s klupe. Džamajhal Grin je pokrenuo Denver, da bi Pol Milsap, Vil Barton i Majkl Porter plesali po notama Fakunda Kampaca za konačni slom Pejsersa. Posao je do kraja odradio Jokić pošto je u završnih pet i po minuta ubacio devet poena.

Denver je poslednju deonicu odigrao toliko dobro u odbrani da je protivnika ostavio na samo 15 poena, plus je napad dobro funkcionisao što pokazuju i 34 ubačena poena...

Uz Jokića dvocifren je bio Porter sa 20 poena (9/15 iz igre, 0/4 za tri), Barton je uspeo da namesti nišan sa distance pa je dodao isti broj poena (6/16 iz igre, 5/7 za tri), dok su Džamal Mari i Džamajhal Grin ubeležili još po 16 poena. Kod gostiju Malkolm Brogon je imao 24 poena, šest skokova i četiri asistencije, Džastin Holidej je upisao 19, a Karis Levert 17 poena. Domantas Sabonis stao je na samo 10 poena, ali uz 10 asistencija i devet skokova.

Utakmicu je obeležio i bezmalo minut potpunog ludila u samoj završnici treće deonice. Toliko je trajao napad Denvera bez prestanka, s tim da se u istom ništa konkretno nije postiglo. Uverite se i sami...