Jokićevo fantastično šutersko veče, zahuktao se za okršaje sa Janisom i Embidom

Vreme čitanja: 2min | čet. 23.03.23. | 02:01

Srbin opet bio blizu tripl-dabla i doneo Denveru ubeldjivu pobedu

Nakon što je u Bruklinu tripl-dablom odveo Denver do pobede, Nikola Jokić je i večeras odigrao još jednu sjajnu partiju na istočnoj turneji protiv Vašingtona.

Nagetsi su napokon vezali dve pobede posle perioda krize u kojem su izgubili pet od šest mečeva. Slavili su u prestonici 118:104 i napravili dobru uvertiru pred okršaje sa Adetokunbovim Milvokijem i Embidovom Filadlefijom koji im slede u narednih pet dana.

Jokić večeras nije upisao tripl-dabl ali je opet odigrao fenomenalnu partiju i imao sjajno šutersko veče. Ubacio je 31 poen, zabeležio 12 skokova i sedam asistencija. Za dva poena je šutirao 10/13, za tri 2/3, a sa linije penala nepogrešivih 5/5. Imao je i neke sjajne role u odbrani kada je Denver u trećoj četvrtini rešio utakmicu. Mora se istaći i da ga je trener Majk Meloun odmarao polovinu druge četvrtine i da mu je u poslednjem kvartalu dao na terenu tek pet minuta kada se Nikola više zanimao asistencijama saigračima nego povećanjem košgeterskog učinka.

Držao se Vašington dobro u prvom poluvremenu i bio ravnopravan rival lideru Zapada. Porzingis je u tom periodu ubacio 15, a Deni Avdija 14 poena i igrao sjajno pod oba koša. Jokić je na drugoj strani bio usamljen jer su podbacili šuteri Majkl Porter i Aron Gordon pa su Vizardsi na poluvreme otišli sa vođstvom 57:55.

A onda je Denver odigrao uragansku treću četvrtinu (39:16) i slomio otpor žilavog domaćina. Meloun je odradio skoro celu četvrtinu sa startnom petorkom i to je dalo rezultat. Jokić je u tom periodu ubacio 10 poena, a Majkl Porter Džunior tri trojke i Nagetsi su otišli na nedostižnu prednost.

Pored Jokića, Majkl Porter je ubacio 21 poen (6/9 za tri), a Džamal Mari 17 poena. U poraženom timu Vizardsa je najefikasniji bio Kristaps Porzingis sa 25 poena, dok se Avdija zaustavio na 16.

I još jedan zanimljiv podatak. Jokić je došao do 641 asistencije u sezoni. Jedini centar u istoriji koji je imao više je Vilt Čemberlen koji je u sezoni 1967/68 zabeležio 702. Jokić i Denver do kraja ligaškog dela sezone imaju još devet utakmica.