Lebron Džejms i Rui Hačimura (©AFP)

Junak Lejkersa – Rui Hačimura: Zasenio Džejmsa i Entonija za brejk u Memfisu (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 16.04.23. | 23:35

NBA, plej-of: Tim iz Los Anđelesa pobedio u gostima Grizlise sa 128:112 u prvom meču četvrtfinalne serije na Zapadu. Blistao japanski bek sa 29 poena. Gosti završili meč serijom 15:0

Brejk Lejkersa u Memfisu. Grizlisi su bili drugi na Zapadu u ligaškom delu sezone, ali već na prvom stepeniku u plej-ofu su se okliznili. Lebron Džejms i drugovi su dobili prvi meč četvrtfinalne serije sa 128:112.

Nikada ne potcenjujte tim koji ima u svojim redovima dva superstara, Lebrona Džejmsa i Entonija Dejvisa. Tokom većeg dela sezonu se mučili, morali preko plej-ina da dođu u borbu za titulu, ali izgleda da su Jezerdžije tempirali formu kada je najvažnije. Lejkersi su dobili, a da dvojica asova nisu bili najefikasniji u timu iz Kalifornije.

Blistao je Rui Hačimura kojije bio pravi džoker, ušao sa klupe i bio „iks“ faktor u pobedi. Za tri poena je šutirao 5/6, ukupno 77 odsto iz igre i bio najbolji pojedinac slavne franšize sa 29 poena. Japanac je bio deveti pik na draftu 2019. godine, izabrao ga je Vašington Vizards, a u januaru je stigao u slavnu franšizu posle trejda.

Odigrao je bek tima iz Grada anđela jedan od najboljih mečeva u karijeri. Domaćin je bio bolji u prvom poluvremenu, ali u nastavku sjajna partija gostiju iz Los Anđelesa, pre svega u odbrani, samo 25 poena su Dža Morant i kompanija dali u trećem periodu igra kada su gosti preokrenuli.

Imali su Lejkersi prednost većim delom poslednje četvrtine. Domaćin je prišao na samo -2 – 106:108, četiri minuta pre kraja, ali je Hačimura petom trojkom odlepio goste. Disali su Grizlisi za vratom Lejkersima do dva minuta pre kraja, kada su se jednostavno raspali. U finišu, kada se lomilo, stvar u svoje ruke je preuzeo Lebron Džejms za ubedljiv trijumf i brejk u Memfisu. Odličan je bio u finišu i Ostin Rivis. Gosti su završili meč serijom 15:0.

Osim Hačimure, blistao je i Ostin Rivis sa 23 poena. Gosti su ubacili čak 16 trojki. Entoni Dejvis je imao 22 poena i 12 skokova, dok je dabl-dabl učinak sakupio i Lebron Džejms sa 21 poenom i 11 skokova. Raspoložen je bio i Deanđelo Rasel sa 19.

Domaćina je u igri do dva, tri minuta pre kraja držao odlični Džeren Džekson, sa 31 poenom najefikasniji igrač meča. Dezmond Bejn je ubacio 22, dok je Dža Morant stao na samo 18, za njega skroman učinak. Dvocifeni košgeterski kod Memfisa imao je još samo Dilon Bruks sa 15, malo da se pobede razigrani Lejkersi.