Bogdanović (© AFP)

Kako da pobediš kad primiš 74 poena za poluvreme...

Vreme čitanja: 3min | uto. 14.02.23. | 03:45

Bogdan Bogdanović ubacio 11 poena u porazu Atlante, Donovan Mičel u prvoj sezoni već iza Lebrona i Kajrija

Odbrana Atlante kao da je ostala u Džordžiji. Ili, u najmanju ruku, zakasnila na gostovanje Šarlotu. Ništa bitno u modernom sportu ne može da se uradi bez kvalitetne defanzive, ali od te maksime izgleda da su odustali Jastrebovi iako su sleteli na megdan jednom od timova u najslabijoj formi u NBA ligi. I – prevarili se.

Šarlot je dobio (144:138) najviše zahvaljujući ubitačnom prvom poluvremenu. U tom periodu je zatrpao koš Altlante, ubacio čak 74 poena posle čega za sastav Nejta Mekmilana nije bilo povratka, uprkos probuđenom napadu u nastavku. Jer, ekipa koja dozvoli 74 poena za 24 minuta obično psihički posrne i nije joj ni do čega. Tako se provela Atlanta na parketu tima koji je pre ovog duela vezao sedam poraza.

Nije da gosti imaju za čim da žale, kad su im neke od glavni poluga zakazale. Tre Jang u statusu prve zvezde tima jeste ubacio 25 poena, mada je pogodio samo sedam šuteva iz igre, a od tih 25 devet je postigao sa linije penala. Bogdan Bogdanović je dodao svega 11 za 30 minuta igre, spakovao je tri trojke iz pet hitaca, ali ga šut nije služio (4/11 iz igre), uz napomenu da je bio pod upitnikom za ovaj meč zbog lakše povrede.

Bolji od ostalih bio je jedino Klint Kapela (22 poena, 11 od 17 iz igre), međutim, Šarlot se oslonio na Lamela Bola (30, šest trojki iz deset pokušaja), Terija Rozijea (29) i Gordona Hejvorda (26). Previše za Atalantu koja je dodala gas tek pred kraj. Ovo je Hornetsima bio treći trijumf u četiri ovosezonska duela sa ekipom iz Džordije.

Za razliku od Jastrebova koji igraju promenjivo, Klivlend je uhvatio zalet i ne planira da se zaustavi. Spojio je sedmu pobedu, a njega poslednja žrtva je San Antonio (117:109). Najviše zahvaljujući Donovanu Mičelu, autoru 41 poena. Tako je Mičel izbio na treće mesto večne liste Kavalirsa kad su u pitanju košarkaši koji su na jednoj utakmici postizali bar 40 poena. Prvi je Lebron Džejms sa 51 takvim mečom, drugi je Kajri Irvnig koji ih je skupio 11, dok ih Mičel ima šest. A došao je letos i ovo mu je bila tek 49. utakmica.