Kampacova partija karijere u Evroligi!

Vreme čitanja: 2min | čet. 09.11.23. | 23:22

Argentinac pravio šou i razneo Virtus

To je onaj stari Fakundo Kampaco! Argentinski majstor košarke je večeras pokazao zašto ga je Real letos vratio u Madrid.

U partiji karijere u Evroligi, Kampaco je rasturio Virtus iz Bolonje i bio glavni arhitekta ubedljive pobede Kraljevića – 100:74. Argentinac je meč završio sa indeksom korisnosti od 39 što mu je rekord karijere.

Real ostaje jedini neporažen tim u Evroligi i ima savršen skor posle šest kola dok je Virtus kao jedno od najprijatnijih iznenađenja pretrpeo tek drugi neuspeh. Iako su Italijani igrali sjajno u poslednje vreme, Real im je večeras na krilima nezaustavljivog Kampaca nametnuo autoritet i pokazao ko je gazda u Madridu posle izjednačene prve četvrtine.

Dominacija Madriđana je počela serijom 20:2 u drugom kvartalu koja im je omogućila bezbrižnih plus 16 na poluvremenu. Pogotovo je u tim momentima sjajno funkcionisala odbrana Madriđana iz koje su dolazili laki poeni. Kampaco je dirigovao igrom, delio asistencije i pogađao, a Tavares dominirao u reketu.

Iako je Real usporio malo u drugom poluvremenu, ni u jednom trenutku nije dao Virtusu promil šansi da se vrati u meč.

Kampaco je meč završio sa 18 poena (3/3 za dva, 1/5 za tri, 9/9 penali), podelio je 11 asistencija i uhvatio šest skokova. Imao je tri ukradene i samo jednu izgubljenu loptu. Tavares je meč završio sa 17 poena i sedam skokova, Jabusele sa poenom manje i istim brojem uhvaćenih lopti. Svih 11 igrača Reala koji su ušli na parket su se upisali u strelce. Na drugoj strani je najefikasniji bio Marko Belineli sa 15 poena.