Klajburn, Itudis i Heket (Shutterstock)

Klajburn, Bolomboj i Lundberg odgovorili na silnu artiljeriju Dorsija

Vreme čitanja: 2min | pet. 22.10.21. | 20:10

CSKA posle lošeg starta pronašao ritam i pobedio Olimpijakos 88:62

Olimpijakos je počeo snažno. Posle "artiljerijske pripreme" od tri trojke Tajlera Dorsija (32 poena, 4-4 za dva, 7-10 za tri) odleteo je do 18:6. Stigao je nešto kasnije i do 23:12. Ali, previše iskusnu ekipu CSKA nije hvatala panika.

Polako, ali sigurno su Moskovljani čekali šansu, odnosno čekali da goste stane šut. Vil Klajburn (29 poena) i Gabrijel Lundberg (16 poena) i Džoel Bolomboj (16 poena) poveli su Armiju u protivnapad i već do poluvremena razbijene su taktičke šeme gostiju (48:36).

Trudio se u nastavku Olimpijakos da uhvati priključak.

Posle poena Livija Žan Šarla (11 poena) primakao se na 69:65 osam minuta pre kraja. Međutim, usledila je serija domaćina. Prvo je Šved tri puta bio uspešan sa linije slobodnih bacanja, pa Klajburn i Bolomboj iza linije za tri poena za novi uzlet CSKA (78:66).

Nije ni tada Olimpijakos posustajao. Ponovo je trojkom Dorsija stigao na minus od četiri poena (82:86) 26 sekunde pre kraja. Ali je Bolomboj brzo odgovorio i praktično stavio tačku na meč.