Košarkašice Crvene zvezde (©MN Press)

Košarkašice Crvene zvezde savladale Kraljevo u majstorici i osvojile šestu uzastopnu titulu

Vreme čitanja: 2min | sub. 22.04.23. | 21:10

Čak 34. titula za crveno-bele košarkašice

Košarkašice Crvene zvezde mts pobedile su u majstorici Kraljevo u dvorani Basket Siti sa 67:61 i sa 3:2 u seriji došle do šeste uzastopne titule, čak 34. u bogatoj klupskoj istoriji.

Ekipu Dragana Vukovića je u odlučujućem susretu predvodila Miilica Bojović sa 15 poena i devet skokova, dok je dvocifrena sa 11 bila i Aleksandra Katanić. Po devet poena ubeležile su Nevena Naumčev i Čelsi Hol.

U Kraljevu se izdvojila Dragana Gobeljić sa 16 poena i sedam uhvaćenih lopti, Tamara Rajić je dodala 13 poena, dok je do 11 brojala Džad Tejlor.

Najbolji strelac finalne serije bila Dragana Gobeljić iz Kraljeva, koja je postigla ukupno 116 poena na pet utakmica, dok je za najbolju igračicu finalne serije proglašena Tina Jakovina, članica šampionske ekipe, koja je ostvarila ukupno 72 indeksna poena. Nagrade im je dodelila reprezentativka Srbije, Maša Janković.

Utakmica je počela uz dosta primetnu nervozu na obe strane, a domaćin je posle trojke Katanić u 5. minutu poveo 11:6, a onda je za tri pogodila i odlična Naumčev, pa Bojović dva penala za 16:8. Rano je Kraljevo ušlo u bonus, što je Zvezda kažnjavala, da bi Hol trojkom donela prvu dvocifrenu prednost, a na kraju prve deonice bilo je 28:15.

Držala je Zvezda desetak poena prednosti i kontrolisala Gobeljić, a Bojović u 15. minutu donela 33:21, ali je Edvards brzo smanjila na 27:33 posle serije 6:0. Odgovorila je trojkom Nedeljkov, a u finišu četrvtine Hol je trojkom podigla na 45:31, ali je Rajić pogodila iz daljine uz zvuk sirene i smanjila na 34:45.

Otvorilo je Kraljevo treću deonicu serijom 11:2 i prišlo na samo „minus 2“ – 45:47. Povredila je Brajković pa su crveno-bele spuštale loptu na Bojović, ali nisu pogađale, a Tešić je izednačila u 25. minutu – 49:49. Utakmica je bila potpuno otvorena, da bi Gobeljić donela prvu prednost gošđama u 28. minutu 54:52. Propuštale su crveno-bele svoje šanse u napadu, na poslednji odmor se otišlo pri rezultatu 56:56.

Bolje je Zvezda počela četvrtu četvrtinu mini serijom 6:0 zahvaljujući Nedeljkov (62:56), a Kraljevo je pet minuta bilo bez poena. Pogodila je Bojović za velikih 64:56 na četiri minuta pre kraja, da bi Gobeljić poentirala – 58:64. Propustila je Čolić priliku da trojkom reši meč, na drugoj strani Rajić pogodila trojku na dva minuta pre kraja – 61:64. Nije Zvezda pogodila, Naumčev je iznudila faul u napadu od Gobeljić, a Rajić je napravila korake 50 sekundi pre kraja. Faulirana je Katanić, ubacila jedan penal 29 sekundi pre kraja – 65:61. Izli je uputila nerezonski šut iz daljine, pa je faulirana Jakovina, koja je sa linije penala podigla na 67:61 na 12 sekundi pre poslednje sirene. Promašila je trojku Edvards i počelo je veliko slavlje košarkašica Crvene zvezde.