©AFP
©AFP

Lejkersi posle 11 poraza savladali gradskog rivala: Klipersi pali u produžetku spektakularne utakmice

Vreme čitanja: 2min | čet. 02.11.23. | 06:25

Duel u Los Anđelesu pripao Lebronu i saigračima posle dodatnih pet minuta igre (130:125)

Seriju od 11 poraza u gradskim duelima, Lejkersi su prekinuli večeras u susretu punom uzbuđenja. Iako je nominalni domaćin imao osam poena prednosti minut i po pre kraja poslednje deonice, rival je uspeo da se u potpunosti vrati u susret i neutrališe zaostatak pa su uz rezultat 117:117 Klipersi uspeli da izbore produžetak.

Posebno raspoložen bio je Pol Džordž sa 35 poena, od kojih je 20 postigao u četvrtoj četvrtini i tako ponese najveće zasluge za povratak gostiju u susret, ali je šestom ličnom greškom na samom početku produžetkao stavio saigrače da se bez njega bore za četvrti trijumf ove sezone. Džordž je preuzeo odgovornost u prelomnim momentima i posle faula Rediša iskoristio sva tri slobodna bacanja 17 sekundi pre kraja poslednje deonice, nakon čega je Rasel promašio otvoren šut za pobedu.

U nastavku, ulogu lidera Klivlenda preuzeo je Lenard, koji je završio susret sa 38 poena, ali nije uspeo da pokvari planove Lejkersa u čijim redovima je najefikasniji bio Lebron Džejms sa 35 poena, dok su mu glavnu podršku predstavljali Dejvis i Rasel sa po 27, kao i Vestbruk koji je upisao tri manje.

Pobedom Lejkersa, gradski rivali su se izjednačili uz učinak 3-2. Jezerdžije za tri dana očekuje gostovanje Orlandu, dok će Klipersiza pet dana izaći ponovo na parket, kada ih očekuje gostovanje Njujorku.