
Lejkersi traže još jedno pojačanje i zatvaraju roster za narednu sezonu
Vreme čitanja: 2min | sre. 16.07.25. | 22:06
Naravno, samo dok Lebron ne trejduje nekog
Status Lebrona Džejmsa u Los Anđeles Lejkersima doveo sa na kratko u pitanje. Pojavile su se informacije da je par timova zainteresovano za usluge možda i najboljeg svih vremena jer je navodno narušen njegov odnos sa Lejkersima.
Ispostavilo se da to nije bila tačna informacija i da će Jezeraši probati da osvoje novi prsten sa Džejmsom, njegov peti, a njih 18. Roster na prvi pogled ne obećava, ali će barem još jedan igrač doći u Lejkerse.
Izabrane vesti
Preduslov za tako nešto jeste da franšiza iz Kalifornije ne iskoristi timsku opciju u ugovora Šejka Miltona što će skoro 100% biti slučaj. Milton je prošle godine prosečno beležio 5,5 poena uz 1,8 skok i 1,8 asistenciju.
Kako prenosi Atletik, Lejkersi traže igrača koji će biti primaran defanzivac na najboljim protivničkim bekovima.
"Lejkersi imaju mnogo posla. Mogu da kreiraju još jedno mesto u rosteru ukoliko se reše Šejka Miltona, a izvori kažu da traže igrača koji bi bio primaran defanzivac na bekovskim pozicijama".
Ukoliko ne računamo Miltona, Lejkersi imaju 14 igrača na platnom spisku i zaista im fali jedan defanzivni bek. Džordan Gudvin je prošle godine radio dobar posao, čak je i u napadu bio solidan, ali očigledno Lejkersi žele još boljeg defanzivca.
Svakako im je on potreban. Džered Vanderbilt zbog silnih povreda ne može da odgovori baš svim defanzivnim zadacima, a Luka Dončić i Ostin Rivs nisu baš igrači u koje treba polagati velike nade na defanzivnom delu parketa. Uz sve to, Lejkersi su izgubili ovog leta i Dorijana Finija Smita koji je krenuo put Hjustona, a umesto njega je došao Džejk Laravija, koji takođe nije od velike pomoći u odbrani.
Za razliku od prošle sezone Lejkersi imaju tri centra u rosteru (Deandre Ejton, Džekson Hejs, Maksi Kleber), tako da jedino što fali jeste bek, jer Broni Džejms očigledno i dalje nije na NBA nivou.

tagovi
Obaveštavaj me
