Lebron Džejms (©AFP)

"Logo Lebron" se probudio u poslednjoj četvrtini i rešio pobednika (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 04.01.21. | 02:33

Najbolji igrač sveta dodao gas u finišu

Iako nije tako delovalo tokom prve tri četvrtine, duel Memfisa i Los Anđeles Lejkersa rešen je prema očekivanjima - ubedljivom pobedom gostiju (108:94, po četvrtinama 25:36, 31:18, 21:21, 31:19).

Nadali su se domaćini da mogu iznenađenja sve do poslednje deonice, ali se onda probudio Lebron Džejms. Do tada je ubacio devet, a do kraja još 13 poena. S ukupno 22 upisao je svoju 1.002 utakmicu s dvocifrenim brojem poena i dodatno uvećao rekord NBA lige, koji je ranije preuzeo od Majkla Džordana.

Nije ovo bila Kraljeva blistava partija, iz igre je šutirao 9/16, za tri 3/6, ali će se ponovo njegov potez vrteti na TV špicama. Na društvenim mrežava već mu je dodeljeno i ime: "Logo Lebron".

Lomio se rezultat na nešto manje od devet minuta do kraja, Lejkersi su vodili 82:79, a Džejms je nonšalantno, kao da se radi o treningu, "opalio" trojku sa skoro pa 10 metara. Sa grba kluba iz Memfisa.

Nastavio je zatim da igra na očekivanom nivou i uz odličnu odbranu i pomenute poene upisao i 13 skokova, osam asistencija i jednu krađu. Sve to bilo je sasvim dovoljno za petu pobedu tima iz Los Anđelesa u prvih sedam utakmica sezone, dok je Memfis pretrpeo četvrti poraz, a ima dve pobede.

Džejms je bio najefikasniji igrač meča, a u pobedničkom timu pratili su ga Entoni Dejvis (17), Montrezi Herel (16, 9sk), Vesli Metjuz (14)... Grizlije je predvodio Kajl Anderson sa 18, Jonas Valančiunas je ubacio 14, uz 10 skokova, a isti broj poena imao je i Tajus Džons, dok je Dezmond Bejn upisao 13.

Istrovremeno s ovom utakmicom odigralo se i iznenađenje u Bruklinu, gde je Vašington savladao favorizovane Netse 123:122. Vizardsima je ovo druga pobeda u sezoni, a Bruklinu drugi uzastopni, a četvrti poraz u poslednjih pet mečeva.

Imali su Kajri Irvin i Kevin Durent priliku da u poslednjim sekundama donesu pobedu svom timu, ali nisu bili precizni. Prvi je utakmicu završio sa 30 poena i 10 asistencija, a drugi s 28 poena i 11 skokova. Na drugoj strani Bredli Bil je ubacio 27 i imao 10 skokova, Rasel Vestbruk je meč završio s 24 poena i 10 asistencija, a Tomas Brajant s 21 poenom i 14 skokova.